Wpis z mikrobloga

Są takie sprawy, które tylko z pozoru nie mają nic wspólnego z dostępem do informacji. Taką sprawę opisuje pokazywany niedawno przez TVN Uwaga! reportaż. W skrócie:
Do gabinetu dr Kubisy wchodzi CBA, zabiera dokumentację medyczną z 30 lat - nie wiadomo po co, nie wiadomo, kto ma do niej dostęp i co z nią robił. Następnie pacjentki pani doktor są wzywane przez policję na przesłuchania. Prokuratura o niczym nie informuje. Jedna z nich postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wysyła wniosek do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o udostępnienie szeregu informacji dotyczących przede wszystkim sposobu przechowywania dokumentacji.
Prokuratura oczywiście odmawia i tu pojawiamy się my, pomagając w ujawnieniu tego, co działo się z dokumentacją medyczną pacjentek. Jest już pierwsza wygrana: https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/77FDCEA180 a sprawę opisujemy pokrótce na stronie: https://siecobywatelska.pl/cba-i-dokumentacja-medyczna/

Wołam:


_
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
Pobierz WatchdogPolska - Są takie sprawy, które tylko z pozoru nie mają nic wspólnego z dostę...
źródło: TVN UWAGA
  • 93
są antypolakami którzy spełniają potrzeby czyjejś zagranicznej grupy interesów


@PanRatel: i dlatego pietnuja patologie urzednicza i wspieraja szarych obywateli w walce o swoje prawa. Jesli to jest spelnianie potrzeb zagranicznych inwestorow, to zastanawiam sie kto rzadzi Polska, ze zagraniczni inwestorzy musza dbac o interes zwyklych Polakow.
@Watchdog_Polska - może mój komentarz trochę nie do was. Jak rozumiem problem polega na tym że prokuratura wzięła dokumenty i przechowuje nielegalnie. Ale czy jak zmienimy władze to to się już nie wydarzy? Przecież prokuratura będzie składać się z tych samych ludzi. Polecenia z góry będą inne/dotyczyły innych spraw. Skoro teraz nie mają problemu z łamaniem praw obywatelskich to to się nie zmieni wraz ze zmianą władzy. Ci ludzie bardzo możliwe że
@TwojHimars: akcja z sędzią pięknie pokazuje, że ostracyzm działa. Marciniak został oszukany, przeprosił i podziękował za zwrócenie uwagi. Jego dobre imię zostało ocalone, a brunatne śmiecie wyrzucone do śmietnika. Miło mi się wspomina te akcję :))) I uwielbiam ten ból dupy pod każdym postem WD
@TwojHimars: nie, sędzia piłkarski nie powinien wspierać czerwonej partii jaką jest konfederusja
Korwin jakoś się odniósł już? Może na debatę wstąpi? Nie?
Oczywiście że nie, to wiadome
@PurpleHaze: nie dbaja, to po prostu przykrywka, jakos te akcje wd zawsze uderzają w prawice (co jest ok ale ja bym chciał kogoś kto kto nie jest stronniczy i uderza w prawice i lewice + nie forsuje jakichś głupich pomysłów żadnych z tych stron)
CBA uskutecznia faszystowskie metody przesluchan za nic majac sobie tajemnice lekarska czy prywatne dane, a wykopowe malpy kluca sie o jakiegos lamusa co gwizda gwizdkiem i drugiego idiote, ktory jedyne co potrafi to zerowac piwo przed mlodzieza. I masz gowno z kraju jakie masz, bo widac, ze te tematy sa wazniejsze :D