Wpis z mikrobloga

Są takie sprawy, które tylko z pozoru nie mają nic wspólnego z dostępem do informacji. Taką sprawę opisuje pokazywany niedawno przez TVN Uwaga! reportaż. W skrócie:
Do gabinetu dr Kubisy wchodzi CBA, zabiera dokumentację medyczną z 30 lat - nie wiadomo po co, nie wiadomo, kto ma do niej dostęp i co z nią robił. Następnie pacjentki pani doktor są wzywane przez policję na przesłuchania. Prokuratura o niczym nie informuje. Jedna z nich postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wysyła wniosek do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o udostępnienie szeregu informacji dotyczących przede wszystkim sposobu przechowywania dokumentacji.
Prokuratura oczywiście odmawia i tu pojawiamy się my, pomagając w ujawnieniu tego, co działo się z dokumentacją medyczną pacjentek. Jest już pierwsza wygrana: https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/77FDCEA180 a sprawę opisujemy pokrótce na stronie: https://siecobywatelska.pl/cba-i-dokumentacja-medyczna/

Wołam:


_
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
WatchdogPolska - Są takie sprawy, które tylko z pozoru nie mają nic wspólnego z dostę...

źródło: TVN UWAGA

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
@TwojHimars: no wiem, sam nie popieram nienawiści do żydów, UE, osób LGBT, nie popieram też bicia dzieci i likwidacji TVNu dlatego nie promuję w żaden sposób konfederacji.
  • Odpowiedz
ktora to wlasnie fifa/uefa sie na to #!$%@??


@harrame: po tym jak napisany został donos, bo wśród organizatorów były osoby które mają czelność być w legalnie działającej w Polsce partii politycznej (sam event nie był nawet o polityce).
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: brawo za Waszą pracę, z mojej strony macie od zawsze skromne odliczenie z pit.
Co do obecnej sytuacji w kraju, przy każdej takiej "okazji" mam w głowie tylko jedno określenie - #!$%@?.
  • Odpowiedz
Ja też, ale włącza mi się czerwona lampka gdy napotykam formę cenzury albo ograniczania czyjejś wolności


@TwojHimars: i nikt tego nie robił a na pewno nie Watchdog ;)
  • Odpowiedz
brawo za Waszą pracę, z mojej strony macie od zawsze skromne odliczenie z pit.


Dzięki wielkie!

Co do obecnej sytuacji w kraju, przy każdej takiej "okazji" mam w głowie tylko jedno określenie - #!$%@?


@Pasiak420: Na pewno nie tylko Ty.
  • Odpowiedz
@aarahon: Gdy mama zabrania ci iść do kina, tata mówi mamie by cię puściła, a wtedy wkracza ciocia co staje po stronie mamy i mówi, że tata się myli i żebyś słuchał mamy to tak - ciocia próbuje ograniczyć twoją wolność
  • Odpowiedz
Ja też, ale włącza mi się czerwona lampka gdy napotykam formę cenzury albo ograniczania czyjejś wolności


@TwojHimars: ale czy ktoś ograniczył Marciniakowi wolność? Poszedł sobie tam gdzie chciał jak wolny człowiek i dalej może sobie chodzić, ale jak chcesz robić poważną międzynarodową karierę to musisz się liczyć że skutkami swoich czynów np uczestniczenia w wiecu faszystów
  • Odpowiedz
@TwojHimars ta jasne xd stoi ramię w ramię z typem który mówi głosem Hitlera w koszulce organizacji która organizuje najważniejsze imprezy piłkarskie w Europie i na świecie a ty mówisz że czas wolny spędza. Proszę cię
  • Odpowiedz