Wpis z mikrobloga

via Android
  • 2
@lgbtagdrtv

Jakie przepisy zabraniają zjeżdżać z ronda z wewnętrznego pasa?


Obowiązujące jakoś od lat 90. Naprawdę nie mam siły setny raz znowu o tym rozmawiać.

Dworak ostatnio znowu poruszał ten problem, zobacz sobie na YT.

Co ma znikający pas do zjazdu z ronda wewnętrznym pasem?


To, że nikomu się nie będzie chciało na niego zjeżdżać i będą nieprawidłowo to robić z wewnętrznego pasa od razu na lewy w zjeździe.
  • Odpowiedz
  • 15
@Krupier żaden przepis nie zabrania zjeżdżania z ronda wewnętrznym z wewnętrznego pasa. Jedynym warunkiem jest ustąpienie pierwszeństwa jadącym zewnętrznym pasem. Więc zgadzam się że konkretnie się samozaorales
  • Odpowiedz
@lgbtagdrtv: @haru88 @Krupier
Takie przepisy, że na skrzyżowaniu (a rondo to skrzyżowanie) w prawo skręca się z prawego pasa.

Tu wszystko u góry jest bardzo proste -- jedziesz zawczasu zewnętrznym i zjeżdżasz sobie na lewy pas. A prawy pas kończący się po 100 m jest po to by na niego wjechać, gdybym lewy się korkował (i tym samym, aby odciążyć samo rondo). Proste.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@haru88

@Krupier żaden przepis nie zabrania zjeżdżania z ronda wewnętrznym z wewnętrznego pasa.


Nie wypisuj bzdur bo potem ktoś w to uwierzy i będzie powtarzał tak jak ty.

Jedynym warunkiem jest ustąpienie pierwszeństwa jadącym zewnętrznym pasem. Więc zgadzam się że konkretnie się samozaorales


To nie ma nic do rzeczy.

#!$%@? podstawy podstaw. Kto was tego uczy?

Z której części jezdni zmienia się kierunek jazdy w prawo? No, mów.
  • Odpowiedz
  • 2
Chodzi ci o ustawę o radiofonii i telewizji?


A rozmawiamy o radiofonii i telewizji czy ruchu drogowym? #!$%@? serio?

Jak nie masz siły bronić swoich wysrywów to ich nie zamieszczaj.


@lgbtagdrtv: wysrywów? Człowieku, właśnie pokazałeś, że nie znasz jednego z podstawowych przepisów i ty jeszcze masz czelność tak się do mnie odzywać?

Napisałem ci żebyś obejrzał jeden z ostatnich filmów u Dworaka. Masz tam wszystko wyjaśnione jak w szkole.
  • Odpowiedz
  • 1
@Krupier

>@Krupier

Z której części jezdni zmienia się kierunek jazdy w prawo? No, mów.


Nie chcę się zniżać wytykania błędów językowych ale to bardzo nie po polsku.
A skręcać w prawo można z pasa do tego wyznaczonego. Na rondzie nie masz strzałek kierunkowych które nakazują kierunek jazdy. Nie jest to rondo turbinowe więc nie ma konkretnych pasów wyznaczonych do zjazdów w konkretnych kierunkach. Ale jak tak bijesz pianę o te podstawy to
  • Odpowiedz
@Krupier: Sam pajacu nie jesteś w stanie nawet wskazać przepisu, na którym bazujesz swoje wysrywy. Piszesz o jakichś nieistniejących przepisach z lat 90, więc wpisałem ten debilizm w google i to był pierwszy wynik co google znalazło. Próbujesz kogoś przekonać do swojej racji nie podając żadnego sensownego argumentu.
  • Odpowiedz
  • 1
Nie chcę się zniżać wytykania błędów językowych ale to bardzo nie po polsku.


@haru88: wszystko jest napisane poprawnie.

A skręcać w prawo można z pasa do tego wyznaczonego.


@haru88: widzisz tam pasy wyznaczone do skrętu?

Na rondzie nie masz strzałek kierunkowych które nakazują kierunek jazdy.


@haru88: na tym nie ma. Z której więc części jezdni wg przepisów zmienia się kierunek jazdy w prawo w takiej sytuacji? Słucham?

Ale jak
  • Odpowiedz
  • 0
Sam pajacu nie jesteś w stanie nawet wskazać przepisu, na którym bazujesz swoje wysrywy. Piszesz o jakichś nieistniejących przepisach z lat 90, więc wpisałem ten debilizm w google i to był pierwszy wynik co google znalazło. Próbujesz kogoś przekonać do swojej racji nie podając żadnego sensownego argumentu.


@lgbtagdrtv: ooo #!$%@?, aleś się odpalił. :D

Jak wjechały inwektywy to właściwie już oddałeś dyskusję walkowerem, ale ok, pociągnę dalej.

Jakoś od lat 90.
  • Odpowiedz
  • 1
Przeczytałem całą ustawę pord i nie ma tam słowa o twoim wysrywie.


@lgbtagdrtv: w takim razie nie przeczytałeś lub nie zrozumiałeś tego co czytasz.

Z której części jezdni zmienia się kierunek jazdy w prawo? Odpowiedź na to pytanie jest zawarta w ustawie, którą ponoć przeczytałeś. Odpowiesz czy też udajesz, że nie widzisz?
  • Odpowiedz
  • 1
@Krupier według przepisów mogę sobie zjechać z tego ronda nawet z najbardziej wewnętrznego pasa bo nie ma wyznaczonych kierunków jazdy. Ani na rondzie ani przed. A w prawo skręca się z pasa do skrętu w prawo. Ze skrzyżowania o ruchu okrężnym mogę sobie zjechać przekraczać wszystkie pasy ruchu jakie są o ile ustąpię wszystkim pierwszeństwa.
Jeśli mówisz że na tym rondzie tych kierunków nie ma a masz na myśli że na przykład
  • Odpowiedz
  • 1
@Krupier żeby było jasne. Ja uważam że zjedzac powinno się z zewnętrznego bo to ułatwia jazdę wszystkim uczestnikom ruchu. Jednak żaden przepis nie zabrania zjedzania ze zwykłego ronda bezpośrednio z wewnętrznego pasa.
  • Odpowiedz
Z której części jezdni zmienia się kierunek jazdy w prawo? Odpowiedź na to pytanie jest zawarta w ustawie, którą ponoć przeczytałeś. Odpowiesz czy też udajesz, że nie widzisz?


@Krupier: Opuszczając skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie zmieniasz kierunku ruchu.
  • Odpowiedz
  • 0
według przepisów mogę sobie zjechać z tego ronda nawet z najbardziej wewnętrznego pasa bo nie ma wyznaczonych kierunków jazdy.


@haru88: nie. Jeśli nie ma wyznaczonych kierunków ruchu to nie możesz.

A w prawo skręca się z pasa do skrętu w prawo.


@haru88: ustawa nie mówi o "pasie do skrętu w prawo". Dawaj dalej.

Ze skrzyżowania o ruchu okrężnym mogę sobie zjechać przekraczać wszystkie pasy ruchu jakie są o ile ustąpię
  • Odpowiedz