Wpis z mikrobloga

Wskaż konkretny przepis zabraniający zjazdu z ronda z wewnętrznego pasa, jeśli w tym samym momencie nie przekracza się linii ciągłych.


@lgbtagdrtv: przepis zabrania zmiany kierunku jazdy w prawo z innej niż prawa krawędź jezdni na KAŻDYM skrzyżowaniu (prócz tych o wyznaczonych kierunkach ruchu, ale to oczywiste i nie o tym jest mowa). Nie ma żadnych wyjątków dla skrzyżowań o ruchu okrężnym. Rozumiesz już?

Obejrzałeś ten film?
pokaż mi ten przepis albo po prostu zamilcz. Zamkniesz mi pysk i wszyscy będą zadowoleni. Bo ja już nie mam siły się z koniem kopać :)


@haru88: no i masz wyżej, Dorciqch mnie wyręczyła chociaż ja nie lubię podawania tak wszystkiego na tacy szczególnie jak ktoś, tak jak wy, chełpi się ogromną wręcz znajomością przepisów.

Teraz już wszystko rozumiesz czy jeszcze film instruktażowy będzie potrzebny?
@Krupier: Opuszczając skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie zmieniasz kierunku ruchu.


@Mopek666: może i ustawa nie rozstrzyga tego wprost, ale sądy stoją raczej zgodnie na stanowisku, że każdy zjazd z ronda, to skręt w prawo.
@lgbtagdrtv @haru88 a powyższe oznacza, że można to zrobić wyłącznie z prawego pasa, nieważne czy są wyznaczone
@Dorciqch: Nie da się skręcić w prawo nie zbliżając się do prawej krawędzi jezdni. Samochód nie teleportuje się magicznie z wewnętrznego pasa na pas, który zaczyna się zaraz za rondem. Idąc tym tokiem rozumowania ronda turbinowe nie mają prawa działać.
@Krupier: Jeśli znaki nie zabraniają skrętu w prawo to gdzie jest problem? Nie ma przepisu zabraniającego zmiany pasa na skrzyżowaniu. Najpierw zmieniasz pas na prawy i po tym zjeżdżasz ze skrzyżowania. Nie ma przepisu regulującego maksymalny kąt jaki może tworzyć długość pojazdu z długością jezdni i regulującego odległości jakiej trzeba przejechać po danym pasie, żeby móc z niego zjechać. Zmieniający pas musi się liczyć z liniami ciągłymi i ustąpieniem pierwszeństwa.
@lgbtagdrtv a wiesz, że przecięcie linii to nie jest to samo co zbliżenie się do niej? Na zielono krawędzie jezdni (mniej więcej) czy jadąc jak żółty zbliżasz się do krawędzi? No nie, ty po prostu przecinasz krawędź jezdni. Według Twojej logiki mogę zrobić też tak jak czerwony, bo przecież jadąc wzdłuż lewej krawędzi i nagle odbijając w prawo, jestem zbliżona do prawej krawędzi xD

Zwróć uwagę również, że wg przepisów masz się
Pobierz Dorciqch - @lgbtagdrtv a wiesz, że przecięcie linii to nie jest to samo co zbliżenie ...
źródło: temp_file2052685054193810715
Jeśli znaki nie zabraniają skrętu w prawo to gdzie jest problem?


@lgbtagdrtv: a co to ma do rzeczy?

Nie ma przepisu zabraniającego zmiany pasa na skrzyżowaniu.


@lgbtagdrtv: nie rozmawiamy o zmianie pasa, a o zmianie kierunku jazdy.

Najpierw zmieniasz pas na prawy i po tym zjeżdżasz ze skrzyżowania.


@lgbtagdrtv: oczywiście, tak to powinno wyglądać. Ja natomiast nie narysowałem takiego toru jazdy.

Nie ma przepisu regulującego maksymalny kąt jaki może
Pobierz Krupier - >Jeśli znaki nie zabraniają skrętu w prawo to gdzie jest problem?

@lgbtagd...
źródło: ddd
a wiesz, że przecięcie linii to nie jest to samo co zbliżenie się do niej?


@Dorciqch: Nie da się przeciąć linii krawędzi jezdni nie zbliżając się do niej.

Według Twojej logiki mogę zrobić też tak jak czerwony, bo przecież jadąc wzdłuż lewej krawędzi i nagle odbijając w prawo, jestem zbliżona do prawej krawędzi xD


@Dorciqch: Dokładnie tak, możesz. Prawo nie precyzuje momentu zbliżenia się do prawej krawędzi jezdni.
@lgbtagdrtv precyzuje: jeżeli zamierza. Zamiar zrobienia czegoś następuje przed wykonaniem tej czynności. Zakręcając zakrecasz, a nie masz zamiar zakręcić. Zbliżyc się do krawędzi jezdni powinieneś wcześniej.
Jeśli znaki nie zabraniają skrętu w prawo to gdzie jest problem?


@lgbtagdrtv: a co to ma do rzeczy?


@Krupier: Nie wiem jak to skomentować. Jeśli coś nie jest zabronione to jest dozwolone.

Nie ma przepisu zabraniającego zmiany pasa na skrzyżowaniu.


@lgbtagdrtv: nie rozmawiamy o zmianie pasa, a o zmianie kierunku jazdy.


@Krupier: Zmieniasz pas, żeby zjechać z ronda czyli zmienić kierunek jazdy.

Samochód się nie teleportuje zjeżdżając z
Zamiar zrobienia czegoś następuje przed wykonaniem tej czynności. Zakręcając zakrecasz, a nie masz zamiar zakręcić. Zbliżyc się do krawędzi jezdni powinieneś wcześniej.


@lgbtagdrtv: Najpierw zmieniasz pas ruchu, a potem zmieniasz kierunek ruchu (zjeżdżasz z ronda), nie da się tych czynności wykonać na odwrót. Ustawodawca nie precyzuje, jakim odstępem czasowym czy odstępem wyrażonym w jednostkach długości muszą być oddzielone te czynności i nie wyklucza wykonania ich natychmiastowo jedna po drugiej.
@Krupier: ale jak słyszę nazwisko Dworaka to coraz bardziej mi się moja pomarańczowa skórka brązowieje. W jednym odcinku, takim sprzed paru miesięcy, napomknął, żeby nie sugerować się na rondzie znakami poziomymi, wyznaczającymi kierunki ruchu, bo to tylko sugestia drogowców. ¯\(ツ)/¯ ja wiem, że zwykle ma dobre tematy, ale uczulam, żeby nie traktować jego wywodów jako świętość.
Nie wiem jak to skomentować. Jeśli coś nie jest zabronione to jest dozwolone.


@lgbtagdrtv: no cóż, w tym przypadku jak widzisz nie jest dozwolone.

Zmieniasz pas, żeby zjechać z ronda czyli zmienić kierunek jazdy.


@lgbtagdrtv: w tym manewrze pic rel. nie ma zmiany pasa ruchu.

Samochód się nie teleportuje zjeżdżając z ronda. Wszystkie warunki zmiany kierunku jazdy zostają spełnione niezależnie od momentu zmiany pasa ruchu na właściwy, żeby z takiego
Pobierz Krupier - >Nie wiem jak to skomentować. Jeśli coś nie jest zabronione to jest dozwolo...
źródło: 4273f15aef452e2ae9cfba1eb6419fa0b97f4c017f7a843ae390acebd72678ed
ale jak słyszę nazwisko Dworaka to coraz bardziej mi się moja pomarańczowa skórka brązowieje. W jednym odcinku, takim sprzed paru miesięcy, napomknął, żeby nie sugerować się na rondzie znakami poziomymi, wyznaczającymi kierunki ruchu, bo to tylko sugestia drogowców. ¯\(ツ)/¯ ja wiem, że zwykle ma dobre tematy, ale uczulam, żeby nie traktować jego wywodów jako świętość.


@Wredna_pomarancza: bynajmniej nie traktuję go jako wszechwiedzącego, ale w tym przypadku akurat rację ma i dobrze
@Wredna_pomarancza: Jakkolwiek Dworaka nie trawię to w tej kwestii niestety ma rację od strony prawnej, bo na niekierowanym SORO nie można skręcić w lewo czy pojechać prosto, a jedynie opuścić je na którymś ze zjazdów. Dlatego chociaż ich zamysł jest dobry i fajnie by było gdyby ludzie ogólnie się do tych sugestii stosowali bo to upłynnia ruch, to jednak te znaki wyznaczające pasy są prawnym bublem i równie dobrze możesz sobie