Wpis z mikrobloga

Rozmawiałem ze znajomą à propos afery na YT. Co mnie zdziwiło ma nietypowe zdanie.

Krytykuje te dziewczyny twierdząc, że jak były początki internetu to do niej też pisali ziomki po 18-23 lat i pomimo jakiegoś durnego pisania ostatecznie się z nimi nie spotykała. Twierdzi, że wiedziała co dobre co złe i, że to niebezpieczne, a te dziewczyny robią z siebie niepełnosprawne.
Dodała, że każdy wtedy siedział na asku czy 6obcy i wszyscy się trolowali i padały niestosowne teksty. Jeśli pojawią się dowody w sprawach poważniejszych to sąd będzie rozstrzygał, ale uważa, że samo pisanie to nic takiego. Skontrowałem jej to, że chodzi o to, że są to osoby publiczne, a nie jakiś losowy maciek z liceum, i, że teraz to pewnie jeszcze więcej napaleńców pisze do małolat, bo mają więcej zdjęć na ig niż kiedyś na fb.

Ale ostatecznie naszła mnie konkluzja, że w sumie jestem w stanie kupić narracje, że wtedy ci youtuberzy nie mieli takiego poczucia bycia osobą publiczną i będącą odpowiedzialną publicznie tylko bycia śmiesznym ziomkiem z neta, który za 3 lata będzie pracował w "normalnej pracy". I SAMO niestosowne pisanie do małolat nawet wiedząc ile mają lat traktowali jako "troll XD beka". ZAZNACZĘ mocno, że namawianie na spotkanie czy też spotykanie jest GIGA przesadą. Ale z perspektywy czasu mogę nawet się zgodzić, że samo pisanie wydaje się być błache bo pamiętam co mnie śmieszyło w internecie 10 lat temu.

Co myślicie?
#famemma #wardega #youtube #boxdel #stuu #polskiyoutube #konopsky #pandoragate
  • 14
  • Odpowiedz
@Ragnar_Lodbrok w sumie trochę się zgadzam, liczyły na popularność dlatego się zgadzały, ze strony jutuberkow same propozycje były już niesmaczne, a wyzywanie w internecie? Było jest i będzie
  • Odpowiedz
@Ragnar_Lodbrok:

w sumie jestem w stanie kupić narracje, że wtedy ci youtuberzy nie mieli takiego poczucia bycia osobą publiczną i będącą odpowiedzialną publicznie tylko bycia śmiesznym ziomkiem z neta, który za 3 lata będzie pracował w "normalnej pracy"


no mnie nie dziwi, że w niektórych państwach alkohol możesz kupować w wieku 21 lat (a w innych dopiero w tym wieku jesteś w ogóle traktowany jako dorosły), 18-19 to nadal gówniarski mindset,
  • Odpowiedz
@Ragnar_Lodbrok: Oczywiście, że te które tylko pisały "bekowe" rzeczy i nie skończyło się to na niczym innym, będą po latach udawać jakie są cnotliwe i chcą jeszcze skorzystać na aferze, ale jak by nie były głupie nie zmienia to faktu, że oni pisali do nich w ten sposób, kiedy byli pełnoletni.
Kiedyś była "beka" a teraz "a młody/a i głupi/a byłem/am". Pamięć ameby.
  • Odpowiedz
@44gts: właśnie chodzi o to, że faceta się wyzywało od cweli gdzie teraz jest to c-word a dziewczyny się seksualizowało w stylu, że wyrucham cię czy coś i teraz mamy to xd.
Sam 6obcy pewnie do dziś tak działa
  • Odpowiedz
Co myślicie?


@Ragnar_Lodbrok: Wspaniały victim blaming w postaci bełkotu, przykrytego wisienką na torcie:

"Ale z perspektywy czasu mogę nawet się zgodzić, że samo pisanie wydaje się być błache bo pamiętam co mnie śmieszyło w internecie 10 lat temu."

NIKT NORMALNY nie pisze do 13 czy 14 wiadomości o podtekście seksualnym (lub nagrywa głosówek o nabrzmiałym penisie i majteczkach dziewczynki.
  • Odpowiedz
@Ragnar_Lodbrok: gdyby w tej aferze chodziło tylko o to, że ktoś głupio zażartował 10 lat temu to nie byłoby afery. Tu działała zorganizowana grupa pedofili, która wykorzystując popularność upijała, narkotyzowała i dotykała osoby nieletnie. Obudowali się gronem znajomych jak boxdel czy dubiel o bardzo niskiej moralności, ale dużym wpływie na dziewczyny i bazując na takim towarzystwie polowali jak drapieżnik na ofiary. Nie każdy dotykał, ale każdy swoimi działaniami dążył do tego
  • Odpowiedz
@Ragnar_Lodbrok: ale twoja koleżanka w dużej częsci ma racje, tak kiedyś wyglądał internet. Sama grałam w gry i gadałam z ludźmi przez internet. Rodzice w tamtych czasach nie rozumieli internetu, ale moi często mi powtarzali, ze mam uważać z kim piszę i nie wysyłać żadnych zdjęć.Często siedziałam na omegle i nadzy faceci na kamerkach to była norma, nikogo to nie ruszało. Czy teraz uważam, że to było złe i obrzydliwe? Tak,
  • Odpowiedz