Wpis z mikrobloga

#alkoholizm #abstynencja

Mija mi 6 lat jak nie piję alkoholu, z wyjątkiem szampana na sylwka.

Ale też nie byłem uzależniony i było mi łatwiej rzucić. W liceum, na studiach piłem całkiem sporo ale i kiedy pracowałem i mieszkałem sam zdarzało mi się pić wódę samemu do kompa w weekendy. Lubiłem czuć ten helikopter w głowie. Ale za to bardzo nie znosiłem kaca na drugi dzień. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że 2 godziny helikoptera nie równoważy mi poczucie straconego dnia nazajutrz na kacu. Alkohol ani mnie nie relaksował ani nie dawał ulgi ani mi nie smakował. Więc w pewnym momencie zadałem sobie pytanie po co ja w ogóle piję alkohol. Czy ten helikopter w głowie naprawdę jest wart kaca i ewentualnym problemom psychofizycznych w przyszłości? W końcu nie tacy jak ja zaczęli tracić kontrolę i się uzależniali. A ja za bardzo kocham życie, żeby ryzykować.
Tak więc pewnego dnia podjąłem decyzję o zaprzestaniu picia i to od zaraz, włączając w to każdy rodzaj alkoholu i każdą okazję z wjatkiem szampana na sylwka. Zdusiłem ewentualny problem w zarodku. Nie piłem na weselach ani grama wódki a podczas towarzyskich kiedy inni pili piwo to ja piłem On Lemon lub inny bezalkoholowy. Nie miałem z tym problemu. Przestałem się oszukiwać, że piwo mi jakoś szczególnie smakowało. Bo omówmy się, gdyby od zarania dziejów człowiek robił piwa bezalkoholowe to historia tego trunku przepadłaby tak szybko jak powstała xD Każdy inny popularny napój bezalkoholowy jest po prostu lepszy w smaku. No ale Kubuś nie jest taki męski jak piwo xD
No i tak sobie trwam w swoim postanowieniu. Gdy wyrzuciłem z głowy te wszystkie mity nt alkoholu to bardzo łatwo bez niego żyć. W zasadzie tak łatwo jakbym nigdy wcześniej go nie spożywał.
  • 21
@Wezwoguleicstont: wzniose za ciebie toast w sobote z driniaczem w ręku ze znajomymi. Będziemy #!$%@? i naćpanymi amebami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za amebę uważać się może ten, który nie potrafił postawić sobie granicy i ma teraz problem. Wyzywanie od ameb osób, które potrafią rozgraniczyć zabawę i codzienne życie, jest niezłym fikołkiem.
@Juzef_z_Ortografu: Nie hejtuje pijących piwo ani sączących dobre wino jeśli naprawdę mają na tyle wyczulone kubki smakowe, że wyczuwają w tych napojach większą wartość od niealkoholowych. Ja tak nie mam. Moje zdolności sensoryczne nie pozwalały mi cieszyć się smakiem tych napojów. Zazdrościłem Kopyrze jego zdolności rozkładania smaku piwa na czynniki pierwsze. Tu aldehyd, tam mokry karton a tam dalej jeszcze lekko wyczuwalny aromat śliwki węgierki z zeszłorocznych zbiorów. A dla mnie
@fordomaniak: W Selgrosie jest kwas z konserwantem więc sobie podarowałem. W Aldi swojego czasu w tygodniu ukraińskim był kwas i był smaczny. Zachęcony smakiem zamówiłem sobie skrzyneczkę kwasu z Manufaktury Kwasu i to był najlepszy kwas jaki piłem w życiu.
@Maly_Jasio poproś kogoś kto jeździ na UA by ci przywiózł, uwierz mi że ten sam z UA jest inny niż w tygodniu ukraińskim w PL. Mają nawet butelki i specjale dystrybutory z kija jak byś chciał do butelki nalać. Tak robiłem jak jechałem rowerem.
@Maly_Jasio: Gratki, chociaż dziwne jest dla mnie to co mówisz. Wychodzi na to, że dużo piłeś i ciągle skoro był tak kac. Gdybyś pił połówkę na raz to fajnie by Cie wzieło na tą godzine, dwie a później rano sie budzisz bez żadnego kaca.

Sam mało co pije. Chyba 2 razy w tym roku, ale kiedyś jak latałem po klubach to taka strategia szybkiego picia w drodze do klubu, żeby tam
@Essology: No biorąc pod uwage scenariusz, że lecisz do klubu, pijesz powiedzmy o 21 no to bierze Cie gdzieś tak od 22 do połnocy najbardziej a później już powoli schodzi. Cały czas na parkiecie "spalasz". Nad ranem wydaje Ci sie, że jesteś niemal trzeźwy lecz wiadomo, ze to gówno prawda bo prostu jesteś mniej napity i tak sie wydaje :D O ile nie wstajesz nastepnego dnia o 7 rano no to
Każdy inny popularny napój bezalkoholowy jest po prostu lepszy w smaku.


@Maly_Jasio: Każdy? nie, nie jest. Ale musze przyznać że Okocim zero jest rewelacyjny smakowo w porównaniu do zwykłego

Zachęcony smakiem zamówiłem sobie skrzyneczkę kwasu z Manufaktury Kwasu i to był najlepszy kwas jaki piłem w życiu


@Maly_Jasio: @Maly_Jasio
zachęcam do zrobienia kwasu samemu, tylko jest lekko alkoholowy w porównaniu do tego ze sklepu XD a ten z Manu nie
taktomojekonto - >Każdy inny popularny napój bezalkoholowy jest po prostu lepszy w sm...

źródło: IMG_20210724_180917

Pobierz