Wpis z mikrobloga

Mirki chciałbym się wdrożyć w moduł FI/CO, dowiedzieć się o co tam chodzi z księgą główną, kontami, czym zajmują się end userzy, co konfigurują key userzy, na jakich tabelach się to opiera itp. - taki nuthsell dla ABAPera, żeby bardziej czaić temat, nie robić wszystkiego po omacku. Kupiłem jakiś kurs "SAP FICO (Finance & Controlling ) Simplified For Beginners" ale szybko się okazało, że 80 godzin przeklikiwania transakcji na poziomie end usera przy akompaniamencie hinglisha to zbyt wiele. Co polecicie? A może jakaś książka?

Swoją drogą, widziałem ścieżkę szkoleniową dla FICO S/4 HANA ale pracuję na ERPie.
P.S. czy certyfikacja dla ABAPa jeszcze jest? WIdziałem, że zdjęli

#sap #pytanie #it #fico
drzewko94 - Mirki chciałbym się wdrożyć w moduł FI/CO, dowiedzieć się o co tam chodzi...

źródło: SAP-FICO-goodworklabs-1024x576

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@drzewko94: według mnie najcięższy moduł. Wydaje mi się, żeby dobrze zabrać się za FICO powinieneś mieć jakiekolwiek pojęcie o księgowości - księgi, konta, credit/debit, fakturowanie itp. Wtedy lepiej zrozumiesz konfiguracje w systemie. No i FICO to ciągłe zmiany prawne w różnych państwach i ciągłe projekty ;)
  • Odpowiedz
@inpir pracuję sporo na sapie jako księgowy (nie AP ani AR, tylko General Ledger) i powiem że jest niewąsko. Sam chciałem iść w stronę FiCO, ale faktycznie jest w #!$%@? nauki - niemniej jednak ten kierunek ma przyszłość, bo sporo firm wdraża u siebie SAPa a gość z FiCO może golić w opór siana. Niemniej jednak polecałbym faktycznie się trochę podszkolić i księgowo (nieduży podstawowy kursik, nawet nie jakiś #!$%@? w
  • Odpowiedz