Wpis z mikrobloga

@SmugglerFan: ekspertem nie jestem, ale z tego co słyszałem algorytmy AI działają w oparciu o statystykę i prawdopodobieństwo, więc może żeby przekonać algorytm, że wieża Eiffela jest w innym mieście musiałbyś przekłamać dane, na których model się uczy, a to mija się z celem chyba
Ale twierdzenie, że nie wiemy do końca jak działa AI (a Dragan właśnie kiedyś coś takiego powiedział w jakimś jutubowym kanale) jest śmieszne. Wiemy jak działa, bo sami to przecież stworzyliśmy, to nie jest jakaś puszka pandory zostawiona nam przez kosmitów, którą odkryliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zgubiles_sie_jelonku: ogolnie malo co ogarniasz jesli myslisz ze wszystko co ludzie stworzyli wymaga znania mechanizmu dzialania. chlopski rozum w tobie
Pobierz SmugglerFan - >Ale twierdzenie, że nie wiemy do końca jak działa AI (a Dragan właśnie...
źródło: Screenshot 2023-10-04 093214
@SmugglerFan: Jest jedna duża różnica, to nie człowiek stworzył człowieka. Ciało ludzkie jest wciąż dla nas zagadką i wiemy o nim bardzo mało, chociaż i tak znacznie więcej niż wtedy, kiedy rodziła się nowoczesna medycyna. Więc je "odkrywamy". Leki to już w ogóle inna historia, bo wciąż nie mamy wielu narzędzi, które pozwoliłyby nam zrozumieć ich działanie. Wczoraj akurat przyznano Nobla z fizyki za odkrycie, które może to zmienić. Dlatego wiele
@zgubiles_sie_jelonku: jaki niezbyt trafny przyklad? uwazasz ze to jest niepotrzebne by wiedziec w jakis sposob modele jezykowe lacza ze soba fakty, ktore czesci sieci neuronowej za co odpowiadaja itp?

z tego co słyszałem algorytmy AI działają w oparciu o statystykę i prawdopodobieństwo, więc może żeby przekonać algorytm, że wieża Eiffela jest w innym mieście musiałbyś przekłamać dane, na których model się uczy, a to mija się z celem chyba

zalosne, nie
zalosne


@SmugglerFan: Ja jestem żałosny? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Porównujesz wynalazki człowieka do samego człowieka, jego organizmu i procesów, które w nim zachodzą. Już ci napisałem na czym polega różnica, ale widzę, że chyba i tak tego nie ogarniasz. I nigdzie nie napisałem, że uważam coś za niepotrzebne. Nie wiem jak doszedłeś do tego wniosku, ale się domyślam, bo zachowujesz się jak jakiś sfrustrowany, niezbyt kumaty i
@Klynt_Wschodniodrzewny: Są najlepsi w nauce, która nie wnosi zupełnie nic do naszego życia, bo kogo obchodzi pobieranie energii z czarnej dziury xD Oni spędzają nad tym całe życie i myślą, że ta ich nauka jest coś warta, a to tylko zabawa, dzieci bawią się klockami/samochodzikami, a oni robią obliczenia dla zabawy za nasze pieniądze...
@Djuk94: no lepiej żeby wszyscy pracowali w fabryce to na pewno ludzkość się rozwinie. Tak jak mówił Dragan swoją drogą - jeśli 1 na 10000 takich fizyków wynajdzie coś odkrywczego to i tak warto - choćby wynalezienie koła, prądu, internetu itp.
@Leniwiec1: Ale nie rozumiesz, ludzkość się nie rozwinie, bo pracują nad rzeczami, które nawet nie wiadomo czy są możliwe, a jak są możliwe, to za wiele wiele (bardzo dużą ilość) lat. To tak, jakby Da Vinci myślał w swoich czasach nad lotem na księżyc czy stworzeniem internetu, tak samo fizycy w tych czasach myślą nad pobieraniem energii z czarnych dziur xDD
@Djuk94: wiesz, że world wide web (tak, to coś dzięki czemu wchodzisz na wykop.pl) zostało wynalezione w instytucie CERN, gdzie zderza się ze sobą hadrony rozpędzone do prędkości światła. No ale przecież po co to komu? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@cario: Co ma to co napisałeś, do tego co ja napisałem? Jaki związek? Porównujesz pobieranie energii z czarnej dziury do wielkiego zderzacza hadronów czy jak? xDD
@Djuk94 tak, porównuję, a co? Nie wiem czy wiesz, ale w CERN też pracuje się nad czarnymi dziurami, przy użyciu protonów próbuje się wytworzyć mikroskopijne czarne dziury, no ale Ty masz zerową wiedzę, więc co się dziwić.
@Djuk94: nie rozumiem Twoich argumentów. Nie ma czegoś takiego, że jeśli pracują nad czymś aktualnie niemożliwym, to jakiś nadzór powie, że jedno jest zbyt abstrakcyjne, a drugie mniej i nad tym można pracować. Po prostu jak chce się rozwijać to trzeba badać sfery niezbadane i sama już definicja mówi, że nie oszacuje się wcześniej co jest opłacalne a co nie, trzeba to po prostu zbadać i "może akurat".