Wpis z mikrobloga

@151346136 a jak startowała hossa na NASDAQ pod koniec zeszłego roku, to nie było tez tak, ze najpierw rósł właśnie FAANG? może się mylę, ale wydaje mi się, ze tez wtedy latały takie wykresy i argumenty, ze to tylko kilka dużych spółek rośnie i ze to chwilowa podbitka na big-techu która zaraz zostanie spuszczona
a jak startowała hossa na NASDAQ pod koniec zeszłego roku, to nie było tez tak, ze najpierw rósł właśnie FAANG? może wie mylę, ale wydaje mi się, ze tez wtedy latały takie wykresy i argumenty, ze to tylko kilka dużych spółek rośnie i ze to chwilowa podbitka na big-techu która zaraz zostanie spuszczona


@maniek74: Dokladnie tak bylo
moze z wyjatkiem tego, ze to chwilowa podbitka i zaraz zostanie spuszczona

Nie dosc
@maniek74: a to nie wiem

Akcje w Europie czy Japonii sa caly czas bardzo tanie w porownaniu do US, pomimo poprawienia szczytow niedawno
Ale czemu nic poza Mag7 w US specjalnie nie roslo, a z kolei podobne firmy w Europie rosly to nie wiem czy mozna to wyjasnic tylko tym ze Europa byla mocno tansza od US
@maniek74: w Japonii jeszcze dochopdza dodatkowe czynniki, rzad aktywnie wspiera rynki akcyjne, jest poprawa zarzadzania w calej gospodarce, wzrost efektywnosci tych firm

W Europie wyglada na to, ze firmy po prostu zaczely o wiele wiecej zarabiac
To chyba po prostu lepsze biznesy sa niz spolki z Russell 2000 czy nawet SP500
@151346136 ale sporo wtedy latało teorii, ze w Europie ulica ładuje się w papier, bo wydaje im się, ze Ameryka wraca do wzrostów, a wzrosty w Ameryce miały być tylko chwilowa podbitka na Techu, którego później amerykańce spuszcza w kiblu, a ulica w Europie zostanie z papierem, jak się to skończyło to wiemy, europejskie indeksy poleciały od tego dołka skorelowanego z USA na ATH
@Vateusz23 tu wtedy był tez taki kolo, nie pamietam już nicku, co wyciągał punktowo te duże spółki z indeksu i wklejał pod to jakieś wykresy, z których wynikało, ze pomimo juz kilkuprocentoweych wzrostów na SPY/NQ, to bessa trwa w najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)