Wpis z mikrobloga

Mirki, doradźcie jakie urządzenie sieciowe będzie tu najlepsze. Architektura jest prosta. Mam router (Funbox) w salonie i kamerę IP za oknem jednego z pomieszczeń. Urządzenia dzieli w sumie spory dystans i na ten moment posiłkuję się extenderem TP-Linka TL-WA850RE, z którego do kamerki leci RJ-45. Generalnie nie ma tragedii, jakoś to działa, ale sygnał wifi w miejscu gdzie stoi TP-Link nie jest zbyt mocny.

Ze względu na stabilność połączenia chciałbym utrzymać podobny setup jeśli chodzi o doprowadzenie sygnału do kamerki (przewodowe). Nie zależy mi również na rozszerzaniu sieci bezprzewodowej (tam przy oknie). Chodzi tu jedynie o "złapanie" sieci bezprzewodowej o jak najmocniejszym sygnale i wpięcie po kablu kamerki do sieci.

Zrobiłem mały research i wychodzi, że w TL-WA850RE nie można wyłączyć funkcji repeatera (sądziłem, że to może wpływać negatywnie na sygnał docierający do urządzenia).

Podsumowując, możecie polecić coś, co będzie działać na podobnej zasadzie jak ten extender TP-Linka, ale:
- ma lepszą antenę odbiorczą
- nie musi mieć funkcji rozszerzania/wzmacniania wifi, ale musi posiadać port na złącze Ethernet.
- nie zrujnuje mnie finansowo :)

Dzięki i pozdrawiam!
#komputery #siecikomputerowe #sieci #wifi #informatyka #tplink
poznaniak - Mirki, doradźcie jakie urządzenie sieciowe będzie tu najlepsze. Architekt...

źródło: net

Pobierz
  • 6