Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy mając zarobki 8k netto miesięcznie w pracy zdalnej szłoby ogarnąć sobie życie w jakimś tropikalnym kraju typu #tajlandia, #filipiny #wietnam czy #indonezja? Tak żeby pół roku spędzać tam (od października do marca) a drugie pół w Polsce. Czy to będzie za mało i takie wyjazdy zjedzą mi budżet i będę w tych krajach raczej wegetował zamiast cieszyć się życiem? Jeśli już bym takie kraje odwiedzał to zamierzałbym trochę pokorzystać z życia (imprezy, dziewczyny, zwiedzanie itd.). Pytam dlatego że mam możliwość zmiany pracy na inną ale gorzej płatną (wspomniane 8k) i w 100% zdalną i w dodatku jeszcze brak ograniczeń co do godzin pracy (ma być po prostu zrobiona robota i tyle). Obecnie zarabiam 12k netto ale niestety muszę być 40h w biurze i nie wchodzi w grę zdalna. Trochę czuję się wypalony i przywiązany do miasta którego za bardzo nie lubię dlatego chciałbym coś zmienić nawet kosztem o wiele gorszych zarobków. Ale z drugiej strony trochę boje się robić krok wstecz jeśli chodzi o zarobki bo jednak 12 a 8 to spora różnica.

#praca #pracazdalna #zarobki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: te 8k to by było nawet ok zakładając idealny scenariusz - czyli nic się po drodze nie wywali, ty zawsze będziesz piękny, młody i zarabiający zdalnie 8k i nigdy nie latający do polski.

Zastanawiałeś się co zrobisz jak ci się wysra zdrowie? Robiłeś dokładny research jak wyglądają tam jakość i ceny zabiegów, operacji, stomatologa, jakie są procedury jak dostaniesz nie wiem zawału, wylewu innych ciężkich chorób?

Jak z rozliczeniem podatkowym,
Czuję się jakbym na taki wpis już odpowiadał, ale do rzeczy.
W skrócie na spokojnie wystarczy.
8k pln to około 100k filipińskie peso (mieszkam na Filipinach, więc łatwiej mi przeliczać w tej walucie).
Będąc samemu wystarczy bez problemu i spokojnie sobie odłożysz na bilety w 2 strony.
Większe miasto lub turystyczna okolica ceny będą się różnić. Osobiście zawsze szukałem czegoś w okolicy 20k - coś średniego. Rachunki też 10k nie powinno przekroczyć.
@mirko_anonim: Indonezja samemu za 8k samemu na luzie. W 2 miesiące podróżując backpackersko (chociaż bez namiotu) z żoną wyszło nam poniżej 4000 PLN miesięcznie włączając wizy, spanie, transport, jedzenie w tanich lokalnych knajpach, podstawowe zakupy, czasem skuter, jakieś atrakcje itd. (bez lotów i ubezpieczenia). Jak masz wymagania na wysokie standardy to powiedzmy że wydasz tyle samemu.
Jak chcesz to pisz priv.
@mirko_anonim: W skrócie - jak najbardziej starczy i nie będzie to wegetacja. Co więcej, im dłużej będziesz na miejscu tym lepiej Ci będzie z takim budżetem ze względu na loty, bo ten koszt rozłoży się w czasie :) Aktualnie normalna cena za loty w 2 strony na Bali to 4200-4500 zł. Do Tajlandii dawno nie sprawdzałem ale pewnie 4000 zł bez problemu (dużo ostatnio widziałem dat na grupce na fejsie po