Wpis z mikrobloga

  • 3
@jackblackcanada gorzej jak się dojeżdża z poza miasta/trzeba dzieciaki porozwozić do szkoły/albo ma się pracę gdzie potrzebne jakieś narzędzia itd. Jest dużo powodów dla których ludzie wybierają samochód zamiast roweru, wydaje mi się że lenistwo nie jest najczęstszym powodem.
  • Odpowiedz
@jackblackcanada: rower u nas został mega zmarginalizowany(zobacz jak jest zakorzeniona jazda po chodniku, żeby nie przeszkadzać samochodom na jezdni, zwłaszcza w starszym pokoleniu).
Prezydent Poznania jeszcze nie tak dawno temu mówił, że nie ma sensu budować infrastruktury, bo nie ma tradycji rowerowych, a dziś jakieś 10% przejazdów odbywa się na rowerach, w tym takie, które wcześniej były robione samochodami.

Plus pokolenia, które rządziły przez ostatnie 30 lat położyły tematy urbanistyki
  • Odpowiedz
Jazda takim rowerem elektrycznym jest bardzo opłacalna w porównaniu do samochodu.


@jackblackcanada:
Rowery elektryczne nie są tanie, koszt zakupu 5-10k (i rower wytrzyma
5-10 lat), bateria 1,5k co 3lata, ubezpieczenie od kradzieży 10% rocznie, serwis co roku lub 5kkm to 1k, ciuchy i akcesoria rowerowe średnio 1k
  • Odpowiedz
Przejechanie 100km rowerem elektrycznym to 1zl


@jackblackcanada:
Daj linka do tak taniego w utrzymaniu roweru.

Nawet w zwykłym rowerze wydasz więcej na części serwisowe (łańcuch, kasetę, klocki, opony).
  • Odpowiedz
@jackblackcanada: Agresja ze strony kierowców samochodów zniechęca wiele osób. na przykład raz po raz pojawiają się filmiki z wypadków, gdzie ewidentnie kierujący samochodem był winny, ale potem pojawia się masa komentarzy gloryfikująca takiego sprawcę. To nakręca spiralę nienawiści. Potem na przykład strażacy wozem bojowym spychają rowerzystę z ulicy, bo czują poparcie tłuszczy...
  • Odpowiedz
  • 0
@eeemil z ciekawości, na co chcesz wydać 1k w serwisie, tak samo akcesoria? Ubezpieczenie wychodzi 5%.

PS. Średnio mnie obchodzi czym kto dojeżdża dopóki nie wymusza mi pierwszeństwa na zielonym świetle
  • Odpowiedz
ciekawości, na co chcesz wydać 1k w serwisi


@Jnjjj:
Tyle gdzieś wychodzi jak się całą robotę przy ebiku (regulacje, wymiany dętek, łańcuchów, kaset, łożysk itp.) zleca w serwisie.
Można robić wszystko samodzielnie ale wtedy kosztem jest własny czas.

Komfortowe akcesoria i ciuchy rowerowe nie są tanie: kurtka to 400zł, rękawice 200zł, okulary 150zł, bielizna termiczna 200zł i potrzebujesz kilka zestawów lato/deszcz/zima. Do tego lampki, zapięcie, sakwy, zbierają się kwoty które
  • Odpowiedz
  • 0
@eeemil może jak się wymienia z uberem to jest inaczej, wydałem 200 zł na plecak, z 300 na dwie pary rękawiczki i to raz na pewnie 5 lat. Okulary?
  • Odpowiedz