Wpis z mikrobloga

  • 1
@M4rcinS: ,,kasiu wróć" i bycie mimo wszystko, przede wszystkim feministą, to dla mnie jest skrajna lewica. Zwykli lewacy nie muszą być feministami i nie muszą błagać o powrót jakichś typiar. Są zwykłymi ludźmi o otwartych poglądach nastawionych na postęp (zwykle technologiczny).
  • Odpowiedz
  • 2
@Bomfastic: czy dzbany to nie wiem ale w sejmie jest 100% tego mema. KO to tak naprawdę skrajna lewica (a przynajmniej kulturowo), a PiS to druga skrajna lewica pomalowana niby na prawicę (konserwatyzm, znowu kulturowo ale gospodarczo to jest lewica).
  • Odpowiedz
  • 3
@Bomfastic: ludzie tego nie oceniają jako ,,skrajna lewica", ponieważ media tego tak nie opisują ale prawda jest taka, że nie da się pójść bardziej na lewo niż to robi KO, nie da się być bardziej lewicowym. Można wymieniać:
- socjal dla kobiet,
- prawo do aborcji bez żadnych ograniczeń,
- feminizm,
- promocja peomiskuityzmu u kobiet,
- ideologia lgbt i
  • Odpowiedz
@Ksut_Melodi: Ja nie rozumiem jak mozna glosowac na KO, ale nazywanie ich skrajna lewica to jakis zart. To co ty tu opisales to jest (lewicujacy) liberalizm, a skrajnie lewicowy to byl PRL. Upanstwowienie wielkiej wlasnosci, gospodarka nakazowo-rozdzielcza, klasa robotnicza jako glowny punkt odniesienia to jest skrajna lewica, a nie klekanie przed zagranicznym kapitalem a la KO. Prywatyzacja i wyprzedaz majatku narodowego to jest efekt myslenia neoliberalnego na zasadzie: 'prywatne dobre,
  • Odpowiedz
@M4rcinS: wspiarenia aborcji, podlizywanie się tekstami "p-----c ma płeć", wyzywanie ludzi od mizoginów. Kim on był jeśli nie skrajną lewicą obyczajową. Może nie był za uspołecznieniem środków produkcji ale dalej jest lewakiem
  • Odpowiedz