Wpis z mikrobloga

Ile kosztuje mały tani dom pod klucz? Może być modułowy, z prefabrykatow, szkieletowy, obojętnie. Chodzi mi o dom z ogrzewaniem, kiblem, podlogami itd. powyżej dajmy na to 70m2. . Praktycznie wszystko prócz mebli i wyposażenia.
Jaki byłby koszt +/- nie wliczając działki, jaki budżet trzeba mieć w tych czasach?
Wiem, że są różne strony ale tam nie ma konkretów, tylko zadzwoń, przyjedz...
#nieruchomosci #domy #budujzwykopem #wlasnydom
bury256 - Ile kosztuje mały tani dom pod klucz?  Może być modułowy, z prefabrykatow, ...

źródło: temp_file2730728258847760509

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w wykończeniu sky is the limit, jednemu starczy standard ikea a drugi będzie chciał baterie w kiblu za 1000zł montować

łatwiej porównać stan deweloperski
  • Odpowiedz
@Catmmando: Napisał przecież, że prócz mebli i wyposażenia. Chodzi mu o stan deweloperski.
@bury256: Patrząc na jakieś wcześniejsze wpisy, wydaje mi się, że ze 300k trzeba liczyć.
  • Odpowiedz
Napisał przecież, że prócz mebli i wyposażenia. Chodzi mu o stan deweloperski.


@GOHAN: ale chciał już z kiblem i podłogami, zwyczajowo do "mebli" nie wlicza się białego montażu
  • Odpowiedz
@Catmmando: Pytanie co rozumie przez podłogę, bo może marmury a może po prostu żeby była wylewka :) Natomiast skoro w stan deweloperski wlicza się kaloryfery to może zrozumiał, że goły kibel też :)
@bury256: Wybudowanie "normalnego" domu kosztuje koło miliona i więcej. Ty chcesz po taniości mały domek. Nie porównuj bo to dwa światy.
  • Odpowiedz
@janusz-lece: Stan deweloperski to gołe ściany do pomalowania, gołe podłogi do położenia płytek czy paneli, drzwi wejściowe, okna wstawione, parapety i kaloryfery - to w zasadzie wszystko. Jak chcesz tam mieć już gotowe wszystko na wstawianie mebli tylko no to dolicz do ceny deweloperskiego stanu jeszcze ze 100k.
  • Odpowiedz
@bury256: wiesz, to zalezy od tego ile się zrobi samemu podczas budowy, jeśli dużo to można zejść do 4000-4500zl/m2 do gotowego zamieszkania nawet. Chociaz im mniejszy dom tym drozej wychodzi no i lokalizacja to rez przepasc cenowa majstrow i materialow itd. Zakres moim zdaniem to 4000-8000zl / m2
  • Odpowiedz
@bury256: u mnie stan deweloperski taki bliźniako - domek z małym kawałkiem działki ( 250m) wyszedł w stanie dev 315k ( liczę jakieś 149k na wykończenie)
  • Odpowiedz
@bury256: a ja jestem zdania, że prosty mały domek parterowy bez poddasza użytkowego idzie zrobić w śmiesznych pieniądzach.
SSO - do 100k jeżeli dobrze się przygotujesz, wykończenie + instalacje 100-150k, ocieplenie + przyłącza 50k, jeżeli mówimy cały czas o małym domku i przy swoim udziale w wielu robotach.
Ceny może szacunkowe, ale raczej idzie tanio ogarnąć, mały dom=małe ilości
  • Odpowiedz