Wpis z mikrobloga

Cześć Wykop.

Wczoraj Sławomir Mentzen przypomniał o programie wyborczym Konfederacji w filmie na YouTube.

https://youtu.be/aKsltP3fZ-c?si=n6Y4ZQkDUb9B03_r

Pomijając sympatię i emocje polityczne pewnie większość z was przyzna mi rację, że może się tak zdążyć po wyborach, że Konfederecja dostanie M.Finansów. Może dopytamy o sztandarowe zapowiedzi z programu czyli #podatki. Dużo tu mi Mirków, którzy inwestują więc #gielda #inwestowanie, a także z tagu #bukmacherka #poker. Parę pytań też trudnych dla Konfederacji o rozdział Kościoła od Państwa w kontekście podatków i wolności osobistej. Pomóżcie Panu Mentzenowi wypowiedzieć się na te tematy.

https://twitter.com/BoydarCzartory1/status/1707140816391594381?t=No3o9MIrTUUnxTmczBHeQQ&s=19

#polityka #wybory #konfederacja
  • 9
@zawada698: Ja mam światopoglądowe:
- Mateusz Morawiecki jako ostatni podpisał Fit for 55
- Nie jest nasz Doktor za wyjściem z UE
- Jednak można powiedzieć,że już po ptokach, nie da się z tym nic zrobić oprócz modlitwy, że partie skrajnie prawicowe wejdą do władzy (a nawet na to się mocno nie zapowiada)

Tak więc czy gadanie o Fit for 55 ze strony naszego Doktora nie jest tylko zabiegiem PRowym, a
pewnie większość z was przyzna mi rację, że może się tak zdążyć po wyborach, że Konfederecja dostanie M.Finansów


@zawada698: Nie. To niemożliwe po tych wyborach. Może po następnych.

Może dopytamy o sztandarowe zapowiedzi z programu czyli #podatki.


@zawada698: Może nie, bo pytania są głupie i każdy może sobie sam odpowiedzieć jeśli choć trochę umie myśleć.

1. Likwidacja Belki od lokat jest po to, żeby Polacy mogli uciec przed inflacją.
@zawada698: Raczej ty nie łapiesz, że samo takie powiązanie o niczym nie mówi, bo wszystko zależy na jakim poziomie i czy minimalna by wzrosła czy spadła w stosunku do obecnej. Tego nie ma w pytaniu. I nie ma też nic o tym czy takie wyliczenie mogłoby być zmieniane. A co jeśli wyjdzie, że minimalną trzeba obniżyć? To nie przejdzie. Poza tym obecnie wyliczenie minimalnej uwzględnia wiele czynników i wymaga akceptacji na
@Jah00 regionalizacja na poziomie powiatu to bardzo dobry pomysł.
Nie będzie sytuacji spadku minimalnej. Prześledź sobie jak się kształtowała średnia. Powiązanie że średnia raz na zawsze albo przynajmniej na wiele lat zamknęło by dyskusje i rozwiązało problem.

Zlikwidowanie minimalnej wepchnie znacząca część społeczeństwa w biedę ale zgaduję, że jesteś fanem darwinizmu społecznego. No nic, dorośniesz i może zmienisz poglądy.
Nie będzie sytuacji spadku minimalnej.


@zawada698: Oczywiście, że może być. Spadku nie było bo cały czas się rozwijaliśmy i drukowaliśmy pieniądze, teraz jest inflacja, ale to wcale nie znaczy, że nie może być deflacji.

Zlikwidowanie minimalnej wepchnie znacząca część społeczeństwa w biedę


@zawada698: Myślałem, że jesteś rozsądny, ale po tym zdaniu kompletnie się ekonomicznie skompromitowałeś. Nie ma minimalnej dla programistów, a mimo to zarabiają 15k i nie wpędziło ich to