Wpis z mikrobloga

#dzieci czy macie jakieś porady jak rozmawiać z dziećmi do wieku kilku lat? Nie mam młodszego rodzeństwa i brak mi w tym doświadczenia, a w kontakcie z dziećmi znajomych zawsze wydawało mi się infantylne jak inni to robili. Nie potrafię zagajać takie dzieci, bawić się z nimi, krępuje mnie gdy nie odpowiadają mi (pewnie się wstydzą kogoś obcego). #pytanie może też #rodzicielstwo
  • 9
  • Odpowiedz
@John_Edgar_Hoover ja mam wręcz inna radę - nie mów na siłę! Wielu dorosłych chce, tak jak z dorosłymi, na siłę podtrzymywać trwanie rozmowy w poczuciu że jak będzie milczenie to jest źle. Dziecko totalnie tego nie potrzebuje. Oczywiście możesz z nim gadać, ale nie próbuj z tego zrobić celu, często dużo lepiej wyjdzie jak sobie do niego usiądziesz, pobawisz się z nim jakaś rzeczą jaką ma, dasz pione czy pokażesz śmieszną sztuczkę
  • Odpowiedz
@John_Edgar_Hoover: Na pewno nie rób z siebie idioty i nie infantylizuj swojego języka na siłę - dzieci doceniają jak traktujesz je jak normalnych partnerów w rozmowie. Jeśli same zaczynają mówić o czymś co je interesuje, to ciągnij temat i zadawaj kolejne pytania, żeby pokazać zainteresowanie. Ewentualnie szukaj jakiegoś pretekstu, żeby móc porozmawiać o czymś o w czym sam się dobrze czujesz i co może być interesujące - dzieci są ciekawe świata
  • Odpowiedz