Wpis z mikrobloga

Kochane mireczki i mirabeleczki. Moja mama zamówiła miesiąc temu jakieś koszulki na stronie https://super3d.pl/. Na stronie podają że wysyłka z polski w 24h i czas dostawy to około 3 dni roboczych. Stronka wyglądała legitnie i w ogóle. Dopiero po zamówieniu przyszło mi do głowy zobaczyć opinie o sklepie (ja nigdy nie kupuje na ślepo z noname sklepów) i na ich facebooku https://www.facebook.com/super3dpl pod każdym postem były negatywne reakcje i komentarze że ludzie czekali miesiącami na wysyłkę i mieli problem z odzyskaniem pieniędzy, a jak już coś dostali to wygląda gorzej niż na zdjęciach (obstawiam że to zwykłe szmaty z chin). Aktualnie na próżno szukać tych komentarzy bo wszystkie masowo usuwają, a nadal się reklamują i zachęcają do zakupu. Minął już miesiąc, zero informacji o opóźnieniu z ich strony ani nic, mama dotychczas olewała sprawę twierdząc że najwyżej poczeka na te koszulki, ale teraz sama chce coś z tym zrobić.

I tutaj pytanie, jak to najlepiej ugrać żeby załatwić te gnidy? Nie interesują nas już te koszuleczki, chcemy zwrot pieniędzy. Pisać grzecznie z prośbą o zwrot, straszyć od razu policją jeśli nie odzyskamy kasy czy jak? Chcielibyśmy uniknąć zgłaszania tego gdziekolwiek i marnowania czasu dla 200zł, więc zależy nam na tym żeby po prostu odzyskać pieniądze. Nie chcemy już tej paczki bo nawet jak przyjdzie to ją zwrócimy (chociaż i tu obawiam się że będą cyrki ze zwrotem).

Oczywiście przestrzegam przed zakupami w tym sklepie i naprawdę nie wiem jakim cudem takie sklepy nadal działają i nikt się takimi oszustami nie zajmuje.

#wykopefekt #zlodzieje #januszebiznesu #oszustwo #prawo #pytanie #pomocy #zakupy
  • 9
@szajbat: Chyba ciężko będzie znaleźć skoro komentarze są usuwane, a sklep też niszowy więc pewnie wiele osób nie ma, zresztą naprawdę chcemy uniknąć bawienia się w jakieś pozwy nawet jeśli to słuszne w takim przypadku. Chcemy odzyskać te głupie 200zł i mieć święty spokój, a matka już wie żeby wcześniej konsultować ze mną zakupy. Wyskoczyła jej reklama tego sklepu na fejsie i tak na niego wpadła.
@Dziki_czoug: Ale jaką lekcję? To nie 200zł zapłacone cygańskiej wróżce której przepowiednia się nie sprawdziła tylko zakup w legalnie działającym polskim sklepie gdzie jako konsument oczekujesz że jak zapłacisz za towar to go dostaniesz zgodnie z zawartą umową sprzedaży jak w każdym innym sklepie.
@ladykagami: no to fajnie działający legalnie sklep xd
Lekcja tego, żeby płacić kartą bo masz JAKIEKOLWIEK pole manewru w przypadku właśnie takiej sytuacji. Blikiem to sobie można zrobić zrzute na pizzę z kolegami.
@Dziki_czoug: Cóż tu masz rację chociaż jest to przykre i CHORE że człowiek musi się przejmować takimi rzeczami czy szukać opinii o sklepie żeby mieć pewność że w ogóle wysyła towary, bo ktoś powinien robić z takimi scamami porządek, a sklep sobie dalej legalnie działa, reklamuje się w internecie i nikt z tym nic nie robi. To nie anonimowy sklep tylko zarejestrowana działalność. To nie jest pierwsza sytuacja gdy spotykam się