Wpis z mikrobloga

Czytałem już nie raz na wykopie o weryfikacjach paczek ktore powoduja naliczanie ogromnych pieniedzy, a debil uzylem e paka i teraz sie podziele jaką kwotę chcą żebym im przesłał.
1568 zł, taką kwotę wysłali mi w fakturze 3 MIESIĄCE po tym jak paczka została doręczona. Uznali, ze podalem im zle parametry, ze paczka ktora kurier jedna reka doniosl do samochodu bez problemu ma powyzej 30 kilo i ze paczka w ktorej byl zapakowany towar skurczyła się w długości a powiększyła się jej wysokość. Dzwonie na ich infolinie, lekko juz wkurzony, i tlumacze im ze paczka byla wazona i mierzona, miły pan z infolinii uznał że to wina przewoźnika i po emailu z dowodami dostalem szybko email zwrotny, mowiacy ze sytuacja zostala przekazana przewoznikowi.
I teraz co. Mam czekać az sie dowiem czy mam to wreszcie zapłacic i trzymac pieniadze, czy ich walić, bo według jakiegoś tam prawa nie mogą takiego czegoś robić? Ciekawa sytuacja, nie powiem. #epaka #kurier #kurierzy
  • 8
@probs
Istnieje waga rzeczywista i waga wymiarowa (gabarytowa). Waga wymiarowa liczona jest z wymiarów przesyłki (każda firma ma swój wzór). Firmy kurierskie zawsze biorą tą, która jest większa (stad właśnie wzięło się te 30 kg).
  • 0
@pcela: i za to chcą mi doliczyć 1500 zł? za luuuuuuuja im tego nie zapłace. Nie dość tego że probuja wmowic mi, ze 30 kilo miała i jeszcze sie skurczyla podczas przejazdu.
  • 0
@Pan_Slon: Zobacze jak pojdzie, narazie wale ich i wydaje kase nie bede zatrzymywac bo debil uznal ze 3 miesiace po odebraniu paczki cos bylo nie tak, a jak mi beda kazali to wplacic to zobaczymy. Bede edytowac wpis jezeli dostane odpowiedz
  • 0
@pcela: Podobno jest to kara za to, ze zle zmierzylem paczke. Wszystko bylo mierzone i wazone, a sam kodeks mowi, ze kurier musi ewentualnie sprawdzic wage i wymiary na miejscu... A nie skapnąć się 3 miesiące później ( ͡º ͜ʖ͡º)
@probs
Zarządzaj protokołu z komisyjnego pomiaru przesyłki.
A co do pomiaru przez kuriera, to prawo pocztowe nic o tym nie mówi (za to art. 30 mówi, że nie można żądać od nadawcy lub adresata dopłaty w przypadku niedopłaty o ile stosowna umowa tego nie przewiduje).