Wpis z mikrobloga

Sytuacja typu tinderparty

Swipe w prawo, poznaje typa. Z mordy nawet przystępny, nie jakiś gosling czy coś, ale wydaje się spoko. Krotkie #!$%@? typu co tam, gosciu pyta czym się zajmuje, jakie mam wykształcenie. Odpowiadam, ze jako asystentka w gabinecie stomatologicznym, zrobilam zawod i poszłam do roboty.
Gosciu litania, ze wykształcenie jest wazne, pyta o studia i czy nie lepiej mieć wyższe i się rozwijać xD Ja do niego, ze nie mam już ochoty na studia

W pewnym momencie pytam czym koles się zajmuje, on ze student asp, nie pracuje, bo nie ma czasu xD Kurtyna

Rynek świń nadal beznadziejny

#tinder #logikaniebieskichpaskow #praca #zwiazki #tinderawka #bezbek
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukiboss: przede wszystkim na jakie studia trzeba iść by nie być jak ten plebs bez nich czy każdy kierunek jest wyżej niż osoba bez studiów?

przeskok spory to z ilu zł/USD na ile?

Sam pewnie dzięki studiom masz super karierę i z 40000 zł miesięcznie wpada?

Mam wrażenie, że elektryk, budowlaniec czy mechanik po zawodówce nie zarabia minimalnej, ale na pewno musi mniej od jaśnie państwa po studiach, gdzie 100%
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: zrozum, że nie każdy chce pracować fizycznie, być #!$%@? w smarach, czy smażyć się wylewając asfalt przy 30 stopniowym upale. Np. co z tego że kierowca tira dobrze zarabia jak pracuje w systemie 3/1 albo 4/1 ? Co z tego że spawacz dobrze zarabia jak po 10 latach takiej pracy jest już praktycznie ślepy? Jak taka osoba ma wychować dziecko? A ja dzięki studiom pracuję w pełni zdalnie, zarabiam
  • Odpowiedz
@lukiboss: zrozum, że nie napisałem że każdy chce być tfu fizolem i robić w smarze, będzie ślepy i nie da rady wychować dziecka tylko, że da się zarabiać powyżej minimalnej bez studiów.

Bez studiów nie mógłbyś pracować w zawodzie i co to za praca, oraz po jakim kierunku ją dostałeś?

Szkoda, że nie wszyscy młodzi ludzie robią studia, żeby zarabiać więcej i można było z nimi pogadać.
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: Niestety większość prac fizycznych wykańcza fizycznie. Dodatkowo jakich osób jest więcej? Mechaników co pracują u kogoś, najczęściej na czarno, albo umowa zlecenie, czy tych drugich, którzy prowadzą firmę i faktycznie zarabiają fajny hajs?
Ja akurat plan miałem zostać nauczycielem infy/techniki i taki kierunek robiłem, można powiedzieć, że w jakimś stopniu jest on związany z IT. W tamtych czasach bez znajomości nie szło zostać nauczycielem, a jak już by się
  • Odpowiedz
@lukiboss: „ Co z tego że spawacz dobrze zarabia jak po 10 latach takiej pracy jest już praktycznie ślepy?” - no niekoniecznie, regularnie badam wzrok, 3 lata spawam (teoretycznie), w tym na robotach spawalniczych, gdzie nie zakłada się przyłbicy czy nawet często okularów i dostajesz non stop promieniowaniem po oczach. Wzrok cały czas stabilnie 0.25 na obu, do tego masz laserowe korekcje wzroku - nie będziesz ślepy choćbyś się uparł.
  • Odpowiedz
@Ferrel: ale czego nie rozumiesz gównokierunek na polskiej gównouczelni jest najważniejszy i to tylko dzienne na państwowej uczelni, bo jak wiadomo państwowe to najlepsza gówno-jakość tak jak NFZ, prawda @szarzujacyzajaczek ? (niech ktoś zawola, bo mnie dał na czarno za te kilka słów prawdy XDDD )
  • Odpowiedz
  • 2
@bylem_zielonko: A mnie #!$%@?, ze takie capy wykształca się za państwowe pieniądze, a później i tak nie wniosą nic do gospodarki. 30letni chłop zamiast zabrać się za prace, ślizga się zapewne na plecach starych i państwa, bo brzydzi się zwykłym etatem.

Plottwist, jak zapytałam, jaki ma plan na prace po studiach to napisał „jakoś to będzie” xD
  • Odpowiedz
@Ferrel mam 25 lat, ostatnio napisał do mnie facet, który ma 38 lat, trochę popisaliśmy, facet zdążył skrytykować moje auto, prace i studia.Sam był bezrobotny, mieszkał z rodzicami, nie miał prawka, edukacje skończył po gimnazjum a jego hobby było palenie zioła i ciągłe narzekanie. Autentycznie chłop nic nie robił aby sobie polepszyć a ciągle gadał jak mu źle, Gdy mu powiedziałam, że nic z tego nie będzie wyzwał mnie od materialistycznych
  • Odpowiedz