Wpis z mikrobloga

#wybory
Teoretycznie #pis wygrywa wybory. Z kim oni stworzą koalicję? Przecież nie osiągną większości. Najbliżej niby #konfederacja, ale ja tego absolutnie nie widzę. Lewica odpada. KO także. TD zadeklarowała, że w koalicję nie wejdzie. Ja bym obstawiał konfe, ale wiadomo, że to będzie rząd hardkoru i się rozwali prędzej, czy później. #polityka

Z kim PiS stworzy koalicję?

  • KO 10.6% (17)
  • Lewica 22.4% (36)
  • Konfa 56.5% (91)
  • TD 10.6% (17)

Oddanych głosów: 161

  • 16
@qaswe: dowody kolego, bo ja mogę równie dobrze napisać że PiS swoich członków sklonuje żeby mieć większość i będzie to tak samo wartościowe jak to co żeś napisał
@Wink: Lewica uratowała PiS z KPO a Holownia już produkuje narracje aby bronić Polski przed "faszystami" i "chaosem" który ma się stworzyć w przypadku powtórzonych wyborów.

Wybory wskażą koalicjanta TD/Lewicy
@stanislaw-robak: wiadomo, że będzie koalicja z lewica albo trzecia droga.
Gadki o konfederacji to przemyślana taktyka zeby im zbijać poparcie. Już przy poprzednich wyborach było to samo a jak wiadomo Konfederacja się ani nie rozpadła ani nie wchlanal jej PiS. Wręcz przeciwnie, Konfederacja była partia najmniej zgodna z PiS w kluczowych głosowaniach.
ja tego absolutnie nie widzę


@stanislaw-robak: RN ma socjalistyczny program gospodarczy i podobny do pisu fanatyzm religijny. Braun też da się wciągnąć (dadzą ministerstwo kultury czy coś). Memcwel naopowiada o "realpolitik" i tyle. Sośnierz jak znowu podskoczy to okaże się kryptomarksistą, jak wszyscy inni zdrajcy sekty.