Wpis z mikrobloga

Kto pamięta rządy PO i zwłaszcza, gdzie zaczynali 2007-2009, rozpierdziel po pisie, historyczny kryzys, bezrobocie. A nie jak gimbus tylko lata 2013-2015, gdzie już wychodziło to na prostą. Ten wie, że nie było lepszego rządu niż ten PO w historii polskiej demokracji. Ludzie mieli okazję obserwować, również dzięki swojej pracy, epokową przemianę demoludu w zachodnie państwo. Efekty tych działań do teraz napędzają ten kraj. Po niepewnosci lat 90, baronach SLD, patologii politycznej w postaci PiSu SLD i LPRu (pozdro Bosaczek) w końcu tak wyczekiwana normalność i "ciepła woda".

Największym grzechem Platformy nie było, że Tusk pojechał do Brukseli, ani też kiepskie wyjaśnienie dobrej reformy ofe. Ich grzechem było to że nie byli idealni, czego oczekuje masa oceniających ich bez żadnego kontekstu. Wg wielu również ich wyborców powinni w 8 lat rozwiązać każdy problem z wyprzedzeniem.

Z perspektywy czasu można ocenić, że z trudnej sytuacji gospodarczej, największego kryzysu od 90lat wyszli bardzo dobrze. Konserwatywny rząd nie bojący się trudnych decyzji. Dali podwaliny finansowe do rozwoju tego kraju, co później PiS przekuł w rozdawnictwo (nawet kłamczuch morawiecki dał się na tym nagrać).

W tamtych latach też miałem konto tu i łapałem się na korwinistyczny populizm. Można sprawdzić wpisy. Nie nabrałem się za to na pato patriotyzm sebkow, którzy widząc Tuska rozmawiającego z najważniejszymi ludźmi na świecie widzieli zdrajcę. Chociaż tyle.

Nie nabiore się na Kukiza 2.0 czyli Konfederację. Bandę nieudaczników. Obecnie tylko KO jest w stanie odebrać PiSowi władze i przywrócić ten kraj na właściwe tory. Tak jak już raz to zrobili.

Co ciekawe - jak ktoś pisze, że zagłosuje na partię X i niezależnie co ta partia zrobi (serio), będzie lepsza od partii Y (w tym wypadku KO), to nie jest wyborca, a wyznawca i idiota bez wyobraźni.
Polacy mają pamięć złotej rybki, ale za to propagande to pierwsi łykną, bo po co krytyczne myślenie i jakiś kontekst. Ma być czarno, albo biało.

#4konserwy #konfederacja #wybory #polityka
#bekazkonfederacji #neuropa #bekazpisu #bekazlewactwa #bekazprawakow
  • 87
  • Odpowiedz
Obecnie tylko KO jest w stanie odebrać PiSowi władze i przywrócić ten kraj na właściwe tory. Tak jak już raz to zrobili.


@olo1917: Zgodziłbym się z Twoim wpisem, jednak jest zasadniczy problem. PO dzisiaj to nie PO za czasów pierwszej kadencji. Tak samo jak PiS za czasów Gilowskiej już nie powrócił po 2015 roku.

Gdybym był przekonany, że wróci stary dobry Tusk, który dokonał istotnych reform jak podwyższenie i zrównanie wieku
  • Odpowiedz
Ich grzechem było to że nie byli idealni, czego oczekuje masa oceniających ich bez żadnego kontekstu.


@olo1917: Ich grzechem było to, ze nie zrealizowali programu wyborczego który obiecali swoim wyborcom.
  • Odpowiedz
Kurła, idą wybory i na wykopie jak zawsze, od lat, bez zmian. "Spontaniczna" agitacja za PO. Tym bardziej zintensyfikowana, im bliżej ich daty ;v
  • Odpowiedz
@olo1917: cała prawda.
Ja nie wiem jakie IQ mają ludzie piszący pis po jedno zło.
A o konfie nawet nie mówię, szkoda wspominać o nich nawet. Z konfy tylko Liroy to był gość, ale odszedł z tego szamba.
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: nie zapominajcie o pojawieniu się frakcji Trzaskowskiego/Jahiry i całego LGBT, jak szanuje Rafała to za bardzo się z tym utożsamiali zamiast mówić o gospodarce + powoli cokolwiek dać z budżetu dla pracujących(jakaś namiastkę 500+) dla pracujących czy cokolwiek
  • Odpowiedz
@olo1917: kryzys spowodowany covidem był kilkadziesiat razy mocniejszy niż tamten. Lata 2013-2015 to była kompromitacja za kompromitacja. Np wyciekło z systemu podatkowego ponad 200 mld złotych. Nie wspominając o kompromitacjach innych.
  • Odpowiedz
@olo1917: U nas problemy są głównie w mentalności samych polaków jak i problemach ustrojowo-systemowych.

Z Ziemkiewiczem mi czasami nie po drodze ale zgadzam się z nim co do oceny władzy zarówno PO jak i PiS. W Polsce panuje sanacyjny model sprawowania władzy, który sprowadza się do dwóch rzeczy - nieposzanowania prawa i reguł, wódz danej partii jest ponadprawem, i do kolesiostwa. Ten sposób rządzenia u nas widać nawet w firmach, po
  • Odpowiedz
  • 0
@hacco77: jak wytną inflację co zapowiedzieli już im się kiedyś udało, to już każdy jest kilka miesięcy pracy rocznie do przodu. To jest ogromny koszt procentu składnego, którego ludzie nie rozumieją.
  • Odpowiedz
Problemem PO było to, że ciężko się było ludziom z prowincji z nimi identyfikować


@nalej_mi_zupy: Nic dziwnego jak kodomicki salon nimi gardził i zaczął pierwszy dzielić Polaków na lepszych wykształconych z wielkich miast i gorszych z małych i wsi.
  • Odpowiedz
  • 0
@dzbanzyciowy: konkretnie to nic co podałeś nie jest prawdą, porównujesz kilkumiesięczne kaszlnięcie ekonomiczne do największego kryzysu od 90lat. Inflacja nie jest głównym wyznacznikiem kryzysu. Twój nick oddaje Twoja wiedzę ekonomiczną, 3/10 bo odpisalem
  • Odpowiedz
@olo1917: Fajna, rzeczowa wypowiedź. Z pozoru bardzo wyważona, racjonalna i oddająca prawdę. Uwierzyłbym, gdyby nie jeden fakt.

Byłem tam, widziałem i miałem okazję zobaczyć tę przemianę z bliska oraz wielkie perspektywy, które przed nami wtedy młodymi otwarła.

Nigdy nie daruję PO tego, że się na nią nabrałem: na konserwatywne skrzydło Rokity, 3x15%, na zbawienie w postaci UE, na budowę społeczeństwa na wzór mitycznego "Zachodu". Mieliśmy absolutnie dziejową szanse i wszystko w
  • Odpowiedz
@olo1917: dla mnie największa różnica to taka, że po koniec rządów PO przestałem zwracać uwagi na ceny w spożywczaku w którym zawsze kupowałem - ceny się nie zmieniały i zero zaskoczenie przy kasie. Teraz na ceny patrzę dość dokładnie bo miałem już parę razy zaskoczenie przy kasie, że jakaś cena wywaliła w kosmos. Zresztą ostatnio znajomy, bardziej majętny ode mnie powiedział to samo - że patrzy na ceny i rezygnuje nieraz
  • Odpowiedz
@olo1917 inflacja jest tylko jednym ze wskaźników, porównaj PKB, bezrobocie, %zadluzenia kraju. Poza tym tak duża inflacja to głównie wynik polityki covidowej i zamknięcia gospodarki na 2 lata za którym głosowała też całą opozycja.
Mimo tego, że PiS to miernoty to skok dokonany za ich rządu jest dużo większy niż za Tuska.
  • Odpowiedz
@olo1917
A ja sie dziwie
Ze SLD, AWS( i PC inne nazwy tego pisowskiego gowna),
UW ( czyli dzisejsze PO), nie sa na smietniku historii...my jako wyborcy pownnismy ich pogonic, i kazdego kto pracowal chociaz 1 dzien z SB, ablo piastowal stanowisko w komunistycznym PZPR, nie powinien miec prawa do glosu w polskim spoleczenstwie...a oni maja sie w najlepsze absurd.
  • Odpowiedz