Wpis z mikrobloga

Kto pamięta rządy PO i zwłaszcza, gdzie zaczynali 2007-2009, rozpierdziel po pisie, historyczny kryzys, bezrobocie. A nie jak gimbus tylko lata 2013-2015, gdzie już wychodziło to na prostą. Ten wie, że nie było lepszego rządu niż ten PO w historii polskiej demokracji. Ludzie mieli okazję obserwować, również dzięki swojej pracy, epokową przemianę demoludu w zachodnie państwo. Efekty tych działań do teraz napędzają ten kraj. Po niepewnosci lat 90, baronach SLD, patologii politycznej w postaci PiSu SLD i LPRu (pozdro Bosaczek) w końcu tak wyczekiwana normalność i "ciepła woda".

Największym grzechem Platformy nie było, że Tusk pojechał do Brukseli, ani też kiepskie wyjaśnienie dobrej reformy ofe. Ich grzechem było to że nie byli idealni, czego oczekuje masa oceniających ich bez żadnego kontekstu. Wg wielu również ich wyborców powinni w 8 lat rozwiązać każdy problem z wyprzedzeniem.

Z perspektywy czasu można ocenić, że z trudnej sytuacji gospodarczej, największego kryzysu od 90lat wyszli bardzo dobrze. Konserwatywny rząd nie bojący się trudnych decyzji. Dali podwaliny finansowe do rozwoju tego kraju, co później PiS przekuł w rozdawnictwo (nawet kłamczuch morawiecki dał się na tym nagrać).

W tamtych latach też miałem konto tu i łapałem się na korwinistyczny populizm. Można sprawdzić wpisy. Nie nabrałem się za to na pato patriotyzm sebkow, którzy widząc Tuska rozmawiającego z najważniejszymi ludźmi na świecie widzieli zdrajcę. Chociaż tyle.

Nie nabiore się na Kukiza 2.0 czyli Konfederację. Bandę nieudaczników. Obecnie tylko KO jest w stanie odebrać PiSowi władze i przywrócić ten kraj na właściwe tory. Tak jak już raz to zrobili.

Co ciekawe - jak ktoś pisze, że zagłosuje na partię X i niezależnie co ta partia zrobi (serio), będzie lepsza od partii Y (w tym wypadku KO), to nie jest wyborca, a wyznawca i idiota bez wyobraźni.
Polacy mają pamięć złotej rybki, ale za to propagande to pierwsi łykną, bo po co krytyczne myślenie i jakiś kontekst. Ma być czarno, albo biało.

#4konserwy #konfederacja #wybory #polityka
#bekazkonfederacji #neuropa #bekazpisu #bekazlewactwa #bekazprawakow
  • 87
@nalej_mi_zupy: To nie chodziło o identyfikację, tylko kompletny brak inwestycji w wieś. Mówisz z perspektywy kogoś z miasta, a nie ze wsi. Ludzie na wsi głosują na PiS bo w końcu dostali pieniądze: na drogę, na koło gospodyń, na OSP, na remont szkoły itd. PO dbało tylko o swój elektorat, a PiS sięgnęło po masy.
@muciek112: w pisowskie bajki wierzysz, nie sprawdzałem jak teraz ale przed covidem mieli tylko w 1.4proc lepsza ściągalność. Jeśli wierzyć ich danym. Skale poznamy jak przegrają wybory, nie zdziwię się jak okaże się 2x gorzej niż było xD
Zapytaj ludzi z prowincji jak im się żyło za PO a jak za PiS. W Polsce B i C Tusk dostałby w mordę w każdej mniejszej miejscowości. Pisiory rzuciły trochę grosza i przekupiły tych ludzi.

Teraz postaw się w sytuacji tych ludzi. Przez osiem lat rządów PO nie dostałeś nic. Teraz cały czas coś dostajesz. Nie znasz się na inflacji, oglądasz TVP. Na kogo zagłosujesz?
potrafili zrównać wiek emerytalny


@ProfesorWilczurOfficial: To akurat wprowadził wtedy PSL i Kosiniak będący wtedy ministrem pracy odpowiedzialnym za reforme.

Zresztą teraz PSL nawet głosował przeciwko 800+, a Trzecia Droga mówi o równym wieku emerytalnym (ale 62 zamiast 67).

Kiedyś bym się nie spodziewal, że zagłosuje na PSL. XD
a Trzecia Droga tylko dwie w miesiacu


@ProfesorWilczurOfficial: Dziambor doprecyzował, że dwie na początek, a potem się zobaczy, chociaż on jest zwolennikiem wszystkich. Myslę, ze skonczy się na wszystkich właśnie.
A Petru raczej nie gadałby tego o emeyrturach bez zgody Kosiniaka i Hołowni. To zbyt ważny temat a obnizkę wieku PiS uważa za swój mega sukces, a PO boi się tez tykac tego tematu.