Wpis z mikrobloga

Kto pamięta rządy PO i zwłaszcza, gdzie zaczynali 2007-2009, rozpierdziel po pisie, historyczny kryzys, bezrobocie. A nie jak gimbus tylko lata 2013-2015, gdzie już wychodziło to na prostą. Ten wie, że nie było lepszego rządu niż ten PO w historii polskiej demokracji. Ludzie mieli okazję obserwować, również dzięki swojej pracy, epokową przemianę demoludu w zachodnie państwo. Efekty tych działań do teraz napędzają ten kraj. Po niepewnosci lat 90, baronach SLD, patologii politycznej w postaci PiSu SLD i LPRu (pozdro Bosaczek) w końcu tak wyczekiwana normalność i "ciepła woda".

Największym grzechem Platformy nie było, że Tusk pojechał do Brukseli, ani też kiepskie wyjaśnienie dobrej reformy ofe. Ich grzechem było to że nie byli idealni, czego oczekuje masa oceniających ich bez żadnego kontekstu. Wg wielu również ich wyborców powinni w 8 lat rozwiązać każdy problem z wyprzedzeniem.

Z perspektywy czasu można ocenić, że z trudnej sytuacji gospodarczej, największego kryzysu od 90lat wyszli bardzo dobrze. Konserwatywny rząd nie bojący się trudnych decyzji. Dali podwaliny finansowe do rozwoju tego kraju, co później PiS przekuł w rozdawnictwo (nawet kłamczuch morawiecki dał się na tym nagrać).

W tamtych latach też miałem konto tu i łapałem się na korwinistyczny populizm. Można sprawdzić wpisy. Nie nabrałem się za to na pato patriotyzm sebkow, którzy widząc Tuska rozmawiającego z najważniejszymi ludźmi na świecie widzieli zdrajcę. Chociaż tyle.

Nie nabiore się na Kukiza 2.0 czyli Konfederację. Bandę nieudaczników. Obecnie tylko KO jest w stanie odebrać PiSowi władze i przywrócić ten kraj na właściwe tory. Tak jak już raz to zrobili.

Co ciekawe - jak ktoś pisze, że zagłosuje na partię X i niezależnie co ta partia zrobi (serio), będzie lepsza od partii Y (w tym wypadku KO), to nie jest wyborca, a wyznawca i idiota bez wyobraźni.
Polacy mają pamięć złotej rybki, ale za to propagande to pierwsi łykną, bo po co krytyczne myślenie i jakiś kontekst. Ma być czarno, albo biało.

#4konserwy #konfederacja #wybory #polityka
#bekazkonfederacji #neuropa #bekazpisu #bekazlewactwa #bekazprawakow
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Crisu: masowe zamykanie dużych zakładów, olbrzymie bezrobocie, brak perspektyw a zarobki za słabe na wynajem czegokolwiek z tego pamiętam tuska.
  • Odpowiedz
  • 3
@aulus nie wiem ile miałeś lat w 2012-2013 ale właśnie zmieniałem pierwszą pracę na drugą znacznie lepiej platna . Razem z dziewczyną płaciliśmy 1300zl za dwa pokoje 55m2 w dobrym standardzie. Było nas stać żeby jeździć dwa razy w roku na wakacje za granice. W 2016 kupiliśmy wlasne mieszkanie 70m za 240tys (do remontu).
  • Odpowiedz
Z powiatowych miast nigdzie nie dało się dojechać, ciągle likwidowano połączenia, specjalnie ustawiano harmonogram tak, żeby nikomu nie pasował, a później: "wiecie, rozumiecie, nie opłaca się, nikt nie jeździ".


@miku555: Kłamiesz. Studiowałem wtedy i było tyle autobusów z wojewódzkiego do powiatowego i z powrotem, że mogłem każdego dnia o każdej porze pójść na dworzec i za max pół godziny mieć dojazd. Teraz jakbym nie miał samochodu to po 18 bym
  • Odpowiedz
@olo1917 "również dzięki swojej pracy" #!$%@?, opie, na czarno pracowałem za PO, wróciłem z Anglii bo Tusk powiedział że jest praca ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale i tak wolałem tamtą biedę niż dzisiejszy dobrobyt.
  • Odpowiedz
@olo1917: największym błędem PO było nierozliczenie PiSowców i wyrzucenie do kosza liberalnego programu gospodarczego z 3x19% na czele i niewprowadzanie euro, gdy kosztowało poniżej 3 złotych
  • Odpowiedz
@aulus: No tak, bo przecież teraz nie ma biedy, Jarek wszystkim daje. Najbardziej bawi mnie jak ludzie próbują porównywać 2008 do 2023 1 do 1, tak jakbyśmy zatrzymali się w miejscu z naszą gospodarką. Porównajmy do 2000 bo skoro to tylko PO było takie beznadziejne to wtedy musiało być zajebiście, tak?
  • Odpowiedz
@galicjanin: Tak, to oni właściwie pierwsi stosowali tą strategię. Przecież to PiS pierwszy donosił na Polskę do UE(np. sfałszowane wybory), ale hejt spadł dopiero na PO gdy zrobili dokładnie to samo. Podobnie hejt był przy marszach KODu, ale PiS sam wcześniej robił podobne przemarsze, miesięcznice i itp. Jak PO stosowało PiSowskie metody z czasów opozycji, to PiS i spora część internetu wyzywała ich od "zdrajców ojczyzny, oderwanych od koryta"
  • Odpowiedz
@MatemXVI nawet ich nieformalny kapelan - Jędraszewski grzmiał z ambony że opozycja jak zdrajcy stosują zasadę "ulica i zagranica", dokładnie to samo było z miejscem na multipleksie dla Trwam, PiS organizował marsze w całym kraju w obronie tej telewizji, podnosił tą sprawę w PE, ostatecznie Trwam dostało miejsce ale ma tam oglądalność mniejszą niż Polo TV - kanał z muzyką disco polo.
  • Odpowiedz
@olo1917: Dla mnie najbardziej absurdalne z perspektywy czasu są te afery platformy. Jakieś totalne błahe sprawy jak to, że Komorowski wszedł na krzesło w Japonii, że ktoś zamówił sobie ośmiorniczki w knajpie. Totalne pierdoły.
Zestawiając, to z aferami PISu jak ten przemyt imigrantów, sztuczne kontrolowanie cen paliwa przez Orlen, ogromna inflacja, tępa propaganda w TVP to aż ciężko w to uwierzyć.
  • Odpowiedz
Ludzie robili na śmieciówkach (często zmuszani do zakładania pseudo-JDG) za 5 zł/h po 12 godzin jako kurier i mieli się cieszyć "bo praca jest".


@miku555: Teraz jest za to odbicie w drugą stronę - ludzie nic nie potrafią, pracy nie szanują, ale wymagania mają ogromne.
  • Odpowiedz
  • 2
@aulus bogatej rodziny xD masz rację, jak odwiedzałem dziadka na wsi to mówił że musieli zjeść sąsiada bo krowy się skończyły. 1/10 bo odpisałem
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: To nie była kwestia identyfikowania się z PO tylko tego że korzyści z tego rozwoju po wejściu do UE odczuła tylko część społeczeństwa. PO nie było zainteresowane tymi wyborcami, więc PiS sobie ich zagospodarowało dając im 500+ i zwracając się do nich. Bądź co bądź PiS przynajmniej sprawia wrażenie że dba o zwykłego pracownika i przez ten czas wprowadził jakieś prospołeczne zmiany. Myślicie że PiS nie podwyższał stóp procentowych
  • Odpowiedz
  • 1
@nalej_mi_zupy: nie jest wcale powiedziane, że PiS wygra wybory. W 2007 też mieli wygrać. Brak wejścia 3d może premiować też KO.

Ostatnie 2 tygodnie do wyborów to najważniejszy czas, bo wtedy niezdecydowani decydują. Marsz w Warszawie, intensyfikacja działań opozycji, PIS będzie blisko KO, pytanie tylko nad czy przed.

Edit: pisowskie zielonki od mateckiego z 2tyg kontem #!$%@?ć mi stąd
  • Odpowiedz
@olo1917 Gdy z pierwsza połowa się zgadzam to z drugą zupełnie nie. Gardzę obecnym PO i Tuskiem nie przez ich rząd bo był takim 6/10 co na polskie warunki jest zajebistym wynikiem ale gardzę tym jak potem przepraszali za swoje sukcesy mówiąc że już drugi raz tego nie zrobią.sam się cieszyłem początkowo z powrotu Tuska a potem zaczął stać na swoich wyborców podlezujac się pisowcom i lewicowcom.
  • Odpowiedz