Wpis z mikrobloga

Może trochę głupie pytanie, ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi, więc pytam.

Ostatnio sobie ćwiczę. Chcę zrzucić trochę sadła i staram się codziennie poświęcać przynajmniej 30 min na jakieś ćwiczenia. Kupiłem hantelki i robię sobie ćwiczenia z youtuba na full body workout, albo jakieś odchudzające.

Kiedyś dużo biegałem i jeździłem na rowerze, jednak praca stojąca i te aktywności się wykluczały, bo nogi po pewnym czasie mi siadały i nie byłem w stanie wystać całego dnia.

I teraz znów dochodzę do takiego punktu, że nie mogę większości ćwiczeń robić, bo bolą mnie kolana, albo zaczynają mnie boleć stopy przy każdym kroku. Nadal pracuję fizycznie i jest to zbyt uciążliwe.

Robię rozgrzewki i rozciągania, ale to nie pomaga. Starałem się robić kilka dni przerwy od nóg i robiłem tylko górne partie ciała, ale i tak uważam że ćwiczenia angażujące całe ciało są najlepsze.

Oczywiście używam fitatu i ograniczam kalorie.

I teraz się pytam. Co mam zrobić? Zmniejszyć częstotliwość ćwiczeń i robić je dłuższe? Są jakieś dobre ćwiczenia na odchudzanie, które nie będą aż tak mi obciążać nóg? Czy może robienie samych górnych partii da mi efekt? A może są inne sposoby na te nogi, żeby nie były tak zjechane?

#mirkokoksy #silownia #odchudzanie
  • 15
Nie mam czasu, żeby poświęcić więcej czasu w ciągu dnia


@Garztam: To mnie nigdy nieprzestanie bawić. Masz czas, tylko nie chce Ci się go ogarnąć. Ja mam podopiecznego co #!$%@? na dwie zmiany, ma dwójkę dzieci i zawsze znajdzie czas na godzinę treningu. Nie narzeka, trzyma się planu i realizuje swój cel. To tylko kwestia samoorganizacji. Jeżeli ktoś czegoś bardzo chce, to zawsze znajdzie sposób.
@Wezwoguleicstont zawsze mnie rozwala ten komentarz ( ͡º ͜ʖ͡º)
A ja cisnę dwie zmiany na nadgodzinach, zajmuje się samotnie pięciorgiem dzieci, jeszcze uczęszczam na darmowy staż, żeby poprawić swoje życie. Nie śpię w ogóle, bo nie mam czasu i idę za tydzień na studia, bo mam masę wolnego czasu xD

Co ty o mnie wiesz że ty stwierdzasz ile mam czasu? Moja samoorganizacja pozwoliła mi na znalezienie
@Wezwoguleicstont To nie można było tak od razu?
Ja uważam że tyle to lepsze niż nic, a o znajomych, albo ludziach, których opisujesz to już się nasłuchałem i odkąd nie mam ich w otoczeniu (ludzi którzy mówią o tych ludziach) to moje życie jest tylko lepsze i nawet wyszedłem z depresji. Żyję w swoim tempie i znajduje balans.
@Lewusx tylko nogi. Nie napisałem tego, ale mam lekkie płaskostopie i muszę nosić podkładki ortopedyczne. Ćwiczę już drugi miesiąc. Górne partie mnie nie bolą.

W wolne dni mógłbym sobie ogarnąć dwie godziny ćwiczeń. Mówisz że to lepsze niż codziennie ćwiczyć te pół godziny?
@Garztam: możesz źle chodzić. Coś jest krzywo i stąd zmęczenie, naciągnięcie i ból. Buty mogą być tego przyczyną (albo nie). Ja bym poszedł do dobrego fizjoterapeuty, przypadek jak raz pasuje do ich zawodu. Sam zresztą mam podobny problem.
@gorobei i co u ciebie stwierdzili?

Bo ja mam jakąś wadę i to może być to, chociaż ja tym nogom nie daje odpocząć. W pracy zrobiłem wczoraj 11 000 kroków i to jest moja średnia