Wpis z mikrobloga

Wg sondaży po #wybory może nastąpić jedna dwóch dobrych rzeczy:
1) opozycja utworzy rząd mając około 240 głosów
albo
2) PiS z #konfederacja utworzą rząd i aktualni zwolennicy konfy będą mieć taki ból dupy, że ja #!$%@?ę, bo przecież obiecywali im, że nie wejdą z PiSem. Parę miesięcy później nie będzie już konfederacji, bo część z nich sprzeda się jak Kukiz. Cały entuzjazm zniknie, 5-10% wykopowej społeczności skończy z polityką i wrócą do nauki przyrody.

#bekazpisu #bekazkonfederacji #polityka
  • 121
@vartan: Ból dupy to miałbym jakby Konfederacja zaczęła się rozmieniać na drobne i nic by nie było z patriarchalnej rewolucji społecznej, sama koalicja z PiS to jeszcze nie jest tragedia.
@vartan: a stan faktyczny jest taki , że w sprawach kluczowych szeroko pojęta opozycja głosowała z PiSem, a konfederacja była przeciwko XD
Wy już jesteście jak sekciarze, żadne fakty do was nie przemówią.
Przypomnijmy sobie jak wyglądały głosowania w sprawach Covid, relacji z Ukrainą, pseudo ekologiczne nakazy, itd.
@nO-C34: +1

Wystarczy spojrzeć ile razy KO głosowało razem z rządem ale ile razy konfederacja.

taką to mamy "totalna opozycje" :D róbcie tak dalej to PiS 40% a konfa 15% a reszta margines na 4 nastepne lata
@theOstry To wyjdźcie ze swojego urojonego świata bo kuce co jak co ale prędzej wejdą w cicha współpracę z opozycja niż z PiS który by im partie w rok rozwalił.
@Ogau: @enron jeżeli nie głosujecie na konfę to nie powinniście mieć oczekiwań że nie wejdą w koalicję ani w innych obietnicach.
Ja do pisu nie miałem żadnych oczekiwań, do platformy też nie mam bo widzę jak głosują.
Mogę mieć oczekiwania co do tego co będzie robić konfederacja i uważam że nie wejdzie z obiema partiami do koalicji. Im wystarczy że co wybory będą zyskiwać po parę procent.
@The_last_perfect_man: Nie zależy mi w ogóle na religii, tylko na władzy mężczyzn. Przede wszystkim, żeby tylko mężczyźni mieli prawa rodzicielskie do chłopców, żeby szkoły uczyły chłopaków agresji, walki o honor itp., żeby kobiety się nie puszczały z niepolakami, żeby sorosowskie organizacje były tępione i państwowe struktury były podporządkowane naszemu światopoglądowi.
@xumi: a jakie będzie zdziwienie polskojęzycznych niemców, gdy tej koalicji nie będzie, to dopiero hit; już teraz spisuję sobie nicki, które potem dumnie będe wywoływać do tablicy i stosować publiczny shaming