Wpis z mikrobloga

Hejka, kupiłem ostatnio po promocji polara (Polar Vantage M) natomiast nie jestem zbytnio zadowolony. Czas aktywności na dzisiaj mam 5h 49 minut, gdzie jedyną moją aktywnością był 30/40 minutowy spacer. Okazało się, że w tę aktywność wchodzi absolutnie wszystko - np. stanie, jako lekka aktywność, no okej. Natomiast co bardziej denerwuje, mam wrażenie, że źle zlicza kroki. Moim zdaniem zrobiłem koło 5k, a pokazuje mi 10.5k, no, ale co jeszcze dziwniejsze, kalorie spalone wykazuje na 4.2k i tak dzień w dzień, spalone kalorie po 4/5k, szukałem, sprawdzałem, ale nie mogę się doszukać dlaczego tak to wygląda. Ktoś miał może taki problem?

#bieganie #sport #garmin #polar #technologia #smartwatch #rower
  • 19
Natomiast co bardziej denerwuje, mam wrażenie, że źle zlicza kroki. Moim zdaniem zrobiłem koło 5k, a pokazuje mi 10.5k,


@Shiner: Odwieczny "ficzer" polara to przeliczanie całej aktywności dziennej na ilość kroków.

Garmin > Suunto > Coros > Apple > Radom > Polar
@Shiner: @PurpleHaze mnie wywołał (<3 dziku), to aż się udzielę. Polar tak ma. Jedziesz na rowerze do pracy? Przeliczy na kroki. Dźwigasz na siłowni? Może więcej kroków. Pływałeś? KROKI. Nabijał te kroki nawet jak jechałam samochodem po #!$%@? do pracy. I codziennie jego zdaniem łącznie z tymi z BMR wypalałam jakieś 3-3.5k kalorii i więcej. Niemożliwe.

O tej porze na Vantage M miałabym pewnie z 15k kroków, bo byłam w pracy
@PurpleHaze: ja w sumie mam podobny tez - polar vantage m2 i u mnie zliczanie krokow dziala podobnie:) porownywalem z opaska garmina i mi band 4 i podobne wyniki (tzn one tez doliczaly bonusowe kroki za jazde autem:) @PurpleHaze i @mozgogrdyczka wydajecie sie specami w temacie: czemu ten caly coros nie dolicza krokow za jazde autem a inne tak? (przeciez technologia mierzenia pulsu podobna i powinien lapac ze puls niski to
@testgd274: w zegarku masz akcelerometr, ktory wykrywa przyspieszenie jak biegniesz/idziesz itd. To dosc charakterystyczny ruch reka, do tego dochodzi falowanie w pionie. A reszte juz robi soft.
W wiekszosci zegarkow zestaw czujnikow jest identyczny, ot czasem roznia sie dokladnoscia i pradozernoscia, ale za analize danych juz odpowiada oprogramowaniu i tu lezy pies pogrzebany.
@Shiner: co do liczenia krokow za rower to znalazlem cos takiego:

Polar reports "activities" in what I would refer to as "step equivalents'. This includes any type of activities, not just "foot" activities.

Polar does actually track "steps" if you use Flow on the computer (might be in the app, not sure, but I know it's on the computer) there is one section where it will show the actual steps, but
Garmin > Suunto > Coros > Apple > Radom > Polar


@Poemat: to na jaja? Polar jest dobry dla ludzi, ktorzy profesjonalnie sie sportem nie zajmuja i nie beda uzywali paska (ja np by tego paska nigdy nie zakladal bo zliczam takie "treningi" jak bieg do sklepu po chleb) wiec dla mnie dokladniejszy pomiar pulsu z nadgarstka ma znaczenie (Garmin moze juz tez uzywa elektrod do pomiaru w tych najdrozszych modelach
@testgd274: bo Coros ma w dupie twoje kroki, jeśli nie odbywają się z częstotliwością mniejszą niż 120 kroków na minutę. Dzięki czemu co najwyżej je zaniża. You do you, ale ja wolę mieć policzone za mało niż za dużo.

Polar robi najlepsze pulsometry, OK, nie ma dyskusji, ale w kwestii zegarków są moim zdaniem mało interesujący.
@Shiner: lat temu z 15 albo więcej używałem polara gdzie zgrywanie danych było po podczerwieni i już wówczas mieli duzo swoich patentów z dupy które z niczym innym nie były kompatybilne. Wszędzie ant+ a polar bluetooth, paski komunikujące się tylko i wyłącznie z polarem etc jak widać nic się tam nie zmieniło i chyba jadą na wspomnieniach i przywiązaniu starych dziadów ;)