Wpis z mikrobloga

Mirki, czy da sie ustalić kto mi lata dronem pod blokiem? Nie ważne, legalnie czy nie, mam to w poważaniu. Od kilku (kilkunastu?) dni tuż po zachodzie słońca, w odległości ok 5 metrów od ściany bloku lata dron z kamerą skierowaną na mieszkania. Z sąsiadami trochę się boimy, bo na naszym osiedlu niedawno była plaga 'łapaczy klamek' a teraz ktoś lata i ewidentnie obserwuje mieszkańców. Nie ma w bloku fajnych loszek więc aspekt podglądania dupeczek można wykluczyć. Wiele osób próbowało w niego czymś rzucać, ale 5 metrów i mały punkt w ruchu to już za dużo żeby go słoikiem trafić.

Da się? To prawdopodobnie jakiś DJI, sąsiad ponoć gdzieś sprawdzał i lot 'nie jest zgłoszony'.

Jakby co, to policja zgłoszeń nie przyjmuje 'panie, latać to sobie każdy może, a nie ma pewności, że kamera jest właczona'. Jasne, od tygodnia praktycznie ta sama trasa o tej samej porze.

Dron po oblocie leci w #!$%@? do góry i własciwie znika z pola widzenia, nikt nie wie w którą stronę leci...

#drony #dron #dji #kiciochpyta
  • 46
  • Odpowiedz
@danie_blyskawiczne:
To co "rozwiązania problemu" to skoro oni nie zgłaszają lotu (czyli nielegalny), masz podejrzenia co do złych zamiarów, a policja nic z tym nie robi, to weź sprawy w swoje ręce i zrób tak.
Kup dużego drona FPV (5 lub 7 cali) zamontuj duży patyk i staranuj go. Kilka razy i się nauczą. Przecież nie pójdzie na komendę zgłosić że latał nielegalne i ktoś go strącił ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@danie_blyskawiczne: Z tym w #!$%@? wielkim zasięgiem to też bym tak nie szalał. Jeśli to DJI i znajdujecie się w mieście to sterujący jest najpewniej w promieniu 500m. Myśle, że jeśli macie z sąsiadami porozumienie na ten temat można przejść się w tym czasie po okolicy i dość szybko namierzycie agenta.
  • Odpowiedz
@danie_blyskawiczne:

Wiele osób próbowało w niego czymś rzucać, ale 5 metrów i mały punkt w ruchu to już za dużo żeby go słoikiem trafić.


W przejezdzajace samochody tez rzucacie? Jak byscie mi stracili drona to bym robil duze problemy :)
  • Odpowiedz
W przejezdzajace samochody tez rzucacie? Jak byscie mi stracili drona to bym robil duze problemy :)

W ramach odwetu będą ich dronami podglądać
  • Odpowiedz
@danie_blyskawiczne: jak policja się tym nie zajmie to nic się nie da (legalnie). Jeśli widać, że jest kamera to musi być checkin w DR, inaczej lot jest nielegalny. Jedyna opcja (poza zestrzeleniem) to śledzenie drona (najlepiej innym dronem).
  • Odpowiedz
@danie_blyskawiczne: Koleś na bank jest blisko. Jeśli to starszy dron na WiFi to pewnie do 200 metrów, jeśli na Occusyncu to może być dalej, spróbujcie go wyśledzić. Może nawet na dachu siedzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@danie_blyskawiczne jak sterowanie działa na 2.4 GHz to możesz jakiś tani jammer kupić online I odpalić jak będzie w pobliżu. Pytajcie co taki dron wtedy zrobi, jak straci połączenie z osobą sterującą. Wyląduje? Poleci do punktu startu? (nie mam drona ale ktoś zasugerował wyzej że to na WiFi działa)
  • Odpowiedz
Z tym strącaniem to bym uważał, bo za stwarzanie katastrofy w ruchu powietrznym raczej paragrafy są.
Lepiej uderzyć drogą legalną. Być może kupić lornetkę. Być może napisać do Pansy
  • Odpowiedz
Jako, że wczoraj oczywiście lot znów się odbył i wszystkim w bloku pomału już puszczają nerwy, to odpowiem zbiorczo.

@litowo-polimerowy: Widzę, ze AeroScope to produkt DJI, zgaduje więc że tylko na ich drony to działa? To jest albo jakiś Mavic, albo Parrot Anafi. Albo coś, co jest do nich bardzo podobne.

@Wiskoler_double Był taki plan, ale niestety 'za' dronem jest kolejny blok, mozna komuś trafic w okno :/

@Tytanowy_Lucjan @login_cwiczebny:
  • Odpowiedz
@PieceOfShit myślisz, że jak ktoś dronem przez okna zagląda, to zgłosi to, że ktoś mu stracił tego drona?

@danie_blyskawiczne mam jeszcze inna propozycje, mniej inwazyjne dla postronnych. Kojarzysz takie siatki co do auta do bagażnika się daje żeby fanty w środku nie latały? Kupisz taka na allegro za 20 pln. Jak dron będzie latał, to rzuć na niego. Nie ma szans, żeby te wiotkie smigielka przecięły tą siatkę. Spadnie na trawnik, problem
  • Odpowiedz