Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do osób obeznanych z prawem pracy: czy w trakcie urlopu wypoczynkowego można złożyć wypowiedzenie i okres wypowiedzenia zacznie być liczony od dnia jego złożenia? Czy jest on liczony po zakończeniu urlopu? Wyobraźmy sobie, że mam 3 tygodnie zaległego urlopu i właśnie znalazłem nową pracę. Jeśli najpierw złożę wypowiedzenie, a potem poproszę o urlop, to pracodawca może się nie zgodzić na wykorzystanie urlopu, bo np będzie chciał, żebym wprowadził w temat nowego pracownika albo będzie chciał mnie zatrzymać jak najdłużej, bo nie będzie w stanie znaleźć kogoś natychmiast. Ale co jeśli najpierw ustalę z pracodawcą, że idę na urlop wypoczynkowy, on się na ten urlop zgodzi, a na pierwszym dniu na urlopie złożę wypowiedzenie..? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że można odwołać urlop pracownika, ale nie jest to chyba takie proste i musi być jakiś ważny powód, a odejście z pracy nie jest ważnym powodem dopóki moje obowiązki mogą wykonywać inne osoby. W ten sposób można wziąć 3 tygodnie urlopu pod koniec miesiąca, złożyć wypowiedzenie na pierwszym dniu urlopu, urlopować te 3 tygodnie i wrócić w następnym miesiącu tylko na moment, pod koniec okresu wypowiedzenia. No chyba, że coś mylę? Nie jestem w takiej sytuacji, ale planuję zmianę pracy w najbliższym czasie, a doświadczenia innych ludzi z szefostwem pokazują, że robią problemy

#prawo #prawopracy #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
@mirko_anonim: Nie wiem jakie podejście ma szefostwo w twojej firmie i ciężko komuś tutaj będzie wywróżyć jak się zachowają. U nas w firmie raczej nie trzymają nikogo zbyt długo na wypowiedzeniu, najczęściej dają miesięczne nawet jak przysługuje 3 miesięczne i ten okres miesiąca skraca się niewykorzystanym urlopem, nie ma sensu trzymać pracownika na wypowiedzenia zbyt długo bo wiadomo że nie będzie miał motywacji do pracy.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Inevera: @taktoto:

momentem rozpoczęcia biegu wypowiedzenia jest pierwszy dzień kalendarzowy miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostało złożone wypowiedzenie.


No tak, trochę pokręciłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że wypowiedzenie liczy się od 1 dnia następnego miesiąca, ale załóżmy, że pójdę na ten urlop pod koniec miesiąca i złożę wypowiedzenie również pod koniec miesiąca. Gdybym np rozpoczął urlop 28 września, a