Wpis z mikrobloga

Idealna partia:

1. Wyznaje zasadę chcącemu nie dzieje się krzywda, jak ktoś włamie mi się do domu to mogę go zastrzelić, jeżeli zjem amfetaminę i umrę to trudno.
2. Ceni wolność osobistą, pozwala na uczenie własnych dzieci tego czego chcą ich rodzice. Policjant może zatrzymać auto do kontroli tylko jeżeli popełnię przestępstwo lub wykroczenie.
3. Prawo własności, jest podstawą państwa, powinienem móc zbudować sobie dom bez pozwoleń i ściąć drzewo kiedy będę miał ochotę.
4. Podatki to kradzież, dlatego państwo powinno kraść jak najmniej. Już nawet w Biblii było to opisane tysiące lat temu Prz 29, 4: "Król umacnia kraj sprawiedliwością, niszczy je ten, kto podatkami uciska".

Te poglądy wydają się być oczywistymi, ale poza Nową Nadzieją praktycznie nie ma w sejmie osób podobnie myślących, czemu?

#polityka #4konserwy #neuropa #konfederacja
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Kryspin013:

a jeśli ktoś ci się włamie do domu i ciebie zastrzeli? xD

To idzie do więzienia? Nie rozumiem sensu tego pytania.

- masz starego który chce z ciebie zrobić kulturystę odkąd w zasadzie masz 6 lat i #!$%@? w ciebie
  • Odpowiedz
  • 1
@mango2018: Spoko, ja bym nie wsiadł do samolotu bez pilota z licencją, ani nie poszedłbym do lekarza bez dyplomu, ale jeżeli ty byś tak zrobił to spoko - chcącemu nie dzieje się krzywda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cordianss:
Ty może byś nie wsiadł, ale co jakby akurat rozbił się tym samolotem prosto w twój dom?
A to spoko, ale rozumiem, że jako lekarz bez dyplomu mógłbym wypisywać antybiotyki i inne ciekawe leki?
  • Odpowiedz
  • 1
@mango2018:

Ty może byś nie wsiadł, ale co jakby akurat rozbił się tym samolotem prosto w twój dom?

A co jeżeli pilot z licencją mi wleci w dom?

A to spoko, ale rozumiem, że jako lekarz bez dyplomu mógłbym wypisywać antybiotyki i inne ciekawe leki?

Czy ty własnie posądziłeś mnie o to, że jestem za lekami na receptę?
  • Odpowiedz
A co jeżeli pilot z licencją mi wleci w dom?


@cordianss: Wtedy dostajesz odszkodowanie od ubezpieczyciela.
Chyba nie posądzasz mnie o to, że jako pilot bez licencji wykupywałbym jakiekolwiek ubezpieczenie.
Nie posądzam też ciebie konieczność obowiązkowego
  • Odpowiedz
  • 1
@flash890: Zapytałbym/sprawdził w jakimś systemie, albo kupowałbym usługi w renomowanych firmach, które zapewniają, że ich pracownicy mają dyplom. Osoby z kwalifikacjami by się tym szczyciły, żeby się wyróżnić.

@mango2018
A co się dzieje, gdy ubezpieczenie nie pokrywa strat, bo są tak duże?

Ale wszystkie będą dostępne od ręki, bez recepty? Idziesz do apteki i mówisz: dawaj mi pan tu strzykawkę z morfiną
  • Odpowiedz
jeżeli z twoja posesja zanieczyszcza środowisko, generuje zapachy


@cordianss nie spodziewałem się od ciebie stwierdzenia, z którego jawnie wynika, że trzeba zakazać palenia węglem (i innym śmierdzącym i kopcącym gównem) oraz poruszania się pojazdami spalinowymi, szczególnie w jakkolwiek (nawet bardzo słabo) zabudowanym terenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@colliee: Przez zanieczyszcza środowisko raczej miałem na myśli degradację glebę w okolicy. Palenie węglęm raczej nie wydaje się być na tyle uciążliwe, żeby naruszało prawo właśności, ale to już temat dla sądu.
  • Odpowiedz
@cordianss: ale sam napisałeś, że rodzice mają prawo uczyć swoje dzieci tak jak chcą, więc co z uczelniami? skąd byś wiedział, ktore uczelnie są dobre, a które nie. Dwa co z ludźmi, którzy zostaną warzywami po tym jak zrobią sobie krzywdę? Dobijamy czy pozwalamy żyć?
  • Odpowiedz
  • 0
@flash890:

ale sam napisałeś, że rodzice mają prawo uczyć swoje dzieci tak jak chcą, więc co z uczelniami? skąd byś wiedział, ktore uczelnie są dobre, a które nie.

Na podstawie opinii, wyników i programu nauczania, to jest kwestia klienta jak to zweryfikuje, a uczelni powinno zależeć na tym, żeby się wyróżnić i tego klienta zdobyć.
Problem jaki w tej chwili dostrzegam polega na tym, że wszystkie dzieci są zmuszone do
  • Odpowiedz
@cordianss: a kto będzie ustalał prawo, na podstawie którego sądy będą mogły rozstrzygać sprawo sprawy? Kto miałby prowadzić politykę międzynarodową? Kto miałby wybierać generałów, sędziów, komendantów? Jak miałaby się odbywać kontrola nad tymi wybranymi przedstawicielami?

Rozumiem, że proponujesz coś w stylu obecnego sejmu, ale z maksymalnie ograniczonymi wydatkami (policja, wojsko, sąd i minimalna administracja)?
  • Odpowiedz
A co się dzieje, gdy ubezpieczenie nie pokrywa strat, bo są tak duże?


@cordianss: Ubezpieczyciel bankrutuje, a ubezpieczenie wypłaca BFG

Chcącemu nie dzieje się krzywda, jak ktoś chce to niech sobie wstrzykuje. Czemu mam mu zabraniać popełniać
  • Odpowiedz
@cordianss: jestem po prostu ciekawy docelowego stanu, o ile taki miałbyś zwizualizowany w wyobrażeniach - czego jednak nie musisz mieć. Czyli chodzi ci generalnie o dążenie do jak najniższego obciążenia podatkami i normami, będąc gotowym na konsekwencje

Nie wydaje mi się, że przy demokracji i istnieniu populizmu da się zbliżyć do takiego stanu (grupy interesu starające się o otrzymywanie jak najwiecej od państwa i na podstawie tego głosujące) i dla
  • Odpowiedz