Wpis z mikrobloga

Idealna partia:

1. Wyznaje zasadę chcącemu nie dzieje się krzywda, jak ktoś włamie mi się do domu to mogę go zastrzelić, jeżeli zjem amfetaminę i umrę to trudno.
2. Ceni wolność osobistą, pozwala na uczenie własnych dzieci tego czego chcą ich rodzice. Policjant może zatrzymać auto do kontroli tylko jeżeli popełnię przestępstwo lub wykroczenie.
3. Prawo własności, jest podstawą państwa, powinienem móc zbudować sobie dom bez pozwoleń i ściąć drzewo kiedy będę miał ochotę.
4. Podatki to kradzież, dlatego państwo powinno kraść jak najmniej. Już nawet w Biblii było to opisane tysiące lat temu Prz 29, 4: "Król umacnia kraj sprawiedliwością, niszczy je ten, kto podatkami uciska".

Te poglądy wydają się być oczywistymi, ale poza Nową Nadzieją praktycznie nie ma w sejmie osób podobnie myślących, czemu?

#polityka #4konserwy #neuropa #konfederacja
  • 61
@colliee: Dlatego powinny być jak najniższe. Policja, wojsko, sądy to są podstawowe organy.

cześć społeczeństwa może uznać, że to niewarta podatków fanaberia

Co mnie to obchodzi?
@mango2018: W takim wymarzonym państwie tak, ale nie jest to takie ważne w zawodach, które wymieniłeś, bo trudno pilotować samolot albo leczyć ludzi bez studiów. Ma to małe znaczenie dla mnie, to tak jakby wprowadzić regulację, że auto musi ważyć minimum 100kg.
Od tirowca oczywiście nie powinno wymagać się prawa jazdy, ono kompletnie nic nie daje, kierowca tira w tydzień wyjeżdża więcej godzin, niż podczas kursu prawa jazdy.
ale poza Nową Nadzieją praktycznie nie ma w sejmie osób podobnie myślących, czemu?


@cordianss: Czy czasem nie jest bliżej konfederacja korony polskiej ( ͡º ͜ʖ͡º) ? O ile się mylę w wolności osobistej Braun wygrywa ze wszystkimi.
@Mathas: @Elmirka16 Rozumiem, że możecie się nie zgadzać z podpunktem 4, ale co jest złego w 1,2,3?


A to ja się dołączę do wątku

1. Wyznaje zasadę chcącemu nie dzieje się krzywda, jak ktoś włamie mi się do domu to mogę go zastrzelić, jeżeli zjem amfetaminę i umrę to trudno.


@cordianss: a jeśli ktoś ci się włamie do domu i ciebie zastrzeli? xD

2. Ceni wolność osobistą, pozwala na uczenie