Wpis z mikrobloga

Idealna partia:

1. Wyznaje zasadę chcącemu nie dzieje się krzywda, jak ktoś włamie mi się do domu to mogę go zastrzelić, jeżeli zjem amfetaminę i umrę to trudno.
2. Ceni wolność osobistą, pozwala na uczenie własnych dzieci tego czego chcą ich rodzice. Policjant może zatrzymać auto do kontroli tylko jeżeli popełnię przestępstwo lub wykroczenie.
3. Prawo własności, jest podstawą państwa, powinienem móc zbudować sobie dom bez pozwoleń i ściąć drzewo kiedy będę miał ochotę.
4. Podatki to kradzież, dlatego państwo powinno kraść jak najmniej. Już nawet w Biblii było to opisane tysiące lat temu Prz 29, 4: "Król umacnia kraj sprawiedliwością, niszczy je ten, kto podatkami uciska".

Te poglądy wydają się być oczywistymi, ale poza Nową Nadzieją praktycznie nie ma w sejmie osób podobnie myślących, czemu?

#polityka #4konserwy #neuropa #konfederacja
  • 61
Jak sobie to wyobrażasz?


@makaronzjajkiem: Mniej więcej tak jak dziś.

czyli plany konfederacji ci się przestają podobać?


@makaronzjajkiem: Nadal mi się podobają. Czegoś chyba nie rozumiesz.

a jak jeden bogaty mieszkaniec otwiera fabrykę smrodu na terenach podmiejskich i dzięki temu zatrudni kilkaset osób z okolicznych wiosek, to mamy zakazać, czy jednak nie, bo spory zysk dla 500 - 1000 rodzin, kosztem jakości życia 50 - 100. Czy działka która była