Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej Mirki, jaki nowy samochód do około 80k, dla babki głównie do miasta, ale żeby w trasie też było miło a samochód przy 140/150 k/h się nie rozlatywał?
W tej kwocie rozumiem, że segment A i B to jedyne opcje, a 100KM to max jeśli chodzi o moc. Do tego dodatki multimedialne, kamera cofania itp i można jechać. Miło o w miarę przywoite wyciszenie, ale rozumiem też że silniki 3-cylindrowe raczej i tak będą głośne.

Kia Rio (wycofywana ze sprzedaży),rzężąca Kia Picanto? Hyundai i10, mało dostępne i20, a może Bayon z brzydkim tyłem jak brat Multipli? Myślę o Koreańczykach - tanio w segmentach, dobre wyposażenie.
Coś innego?

Nie chcę używanego, chyba, że od dealera. Ceny ogólnie takie, że ciutek się dołoży i można mieć nówkę sztukę z gwarancjami (jako takimi).

#motoryzacja #samochody #samochod #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 24
✨️ Autor wpisu (OP): @wykopowy-znawca-expert To, co wypisalam wyżej już znalazłam wśród aut koreańskich, około 80k, całkiem ok wyposażenie. Kwestia tylko głośności auta.
Prosiłam o poradę, czy jakieś opcje mi umknęły, a nie o "XD". Drwinę proszę wylewać gdzieś indziej. Buziaki!


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował:
✨️ Autor wpisu (OP): @noopek2 dzięki, rozważałam!
@Bad_Wolf wiem, że możliwości są mocno ograniczone. Dzięki za listę, bo niektórych opcji nie brałam pod uwagę.
Zgroza, co się dzieje z cenami aut nowych i używanych. Do tego dobre używane to długie poszukiwania, żeby nie kupić kota w worku. 80k to jest coś, co mogę bez problemu (kredytu) wyłożyć, więc to jest mój zakres.

@mirko_anonim: wez uzywke i30 (jedno lub dwuroczny). Wypozyczylem na 4 miesiace i auto super. Ma wszystko, bardzo wygodny, 6 biegow, przy 140 pali 6.5l beznyny i wyglada ladnie na auto miejskie. Bardzo fajne glosniki. Polecam z calego serca. 110km silnik 1.5. Nie robi wiatru, ale nie jest mułem
@mirko_anonim: no i dostaniesz w tych pieniądzach auto z 2021 (aktualnego i30 mam z 01.22 i 40tys nalotu). Ja mam naprawde frajde z jazdy nim (wzialem na delegacje gdzie musze robic 1000km w jedna strone i daje rade). Android auto dziala bez problemu, panel dziala bardzo szybko bez zacinania. Jezdzilem wczesniej golfem VII i teraz widze jak wyswietlacz w VW jest wolny i slaby
✨️ Autor wpisu (OP): @piterr23 w tym tygodniu jadę do dealera Hyundaia i zapytam o używane. Z tego, co widzę to i30 z 2022 z sensownym wyposażeniem można dostać w tych ~80k.
Tylko obawiam się używanych...znajomi (śmieszkując, żebym kupiła sobie Dacię Sandero) mówią mi, że jeśli popytam u autoryzowanego dealera to mam szansę się nie naciąć. Prawda to?

@mirko_anonim: Suzuki Swift w hybrydzie z automatem albo jak bez automatu ale ma być bezpieczniej to Ignisa 4x4 w hybrydzie. Bardzo porządne auta, ten układ hybrydowy dla Suzuki robi Toyota z tego co wiem.
@mirko_anonim: tylko, że auto roczne jak ma się uszkodzić po roku? Jesli wyszly jakies rzeczy z fabryki to juz naprawili, a przebieg np 30tys to nie jest moment gdy pada skrzynia/silnik/jakies inne gówna. Jezdze rocznym i plastiki nie trzeszcza, wszystko jest git. Inne też pójdź obadać. Przejdz sie do salonow, wsiadz do kazdego, ktory Cie interesuje i popros o jazde próbna. Porownaj kilka modeli i wybierz najlepsza dla siebie opcje.
Naciac
✨️ Autor wpisu (OP): @piterr23 ma to sens, co piszesz, że wady już by wyszły i zostały naprawione. Może mam obawę przed używanymi, ale prawda taka, że jak będę mieć pecha to i z salonu mogę wyjechać wadliwym autem ¯\(ツ)/¯
Najważniejsze jest to, co napisałeś: przjechać się kilkoma i porównać wrażenia bo też chcę mieć frajdę z jazdy jak Ty, a do tego nie trzeba auta z gónej półki.
W przeciwieństwie
✨️ Autor wpisu (OP): @dzem_z_rzodkiewki skłaniam się do podobnego myślenia.
Wrażenia z jazdy Kią Picanto nie powiem...niezapomniane hahah Myślę, że przy 140 km/h coś mogłoby odpaść ;)

Mam ofertę na Hyundaja Bayon (na tej samej formie robiony co i20, jak rozumiem). Jak masz ochotę, to czy możesz proszę ocenić jego tyłek? Raz mi się wydaje futurystyczny, a raz...szkoda gadać.

@mirko_anonim: żaden Bayon, z tym budżetem kupujesz klasykę segmentu która najbardziej walczy o ceny czyli standardowy niepodwyższony samochód.
Dawniej wybór cena/komfort to była Fiesta teraz nie wiem czy już da sie kupić resztki magazynowe no i podrożała mocno

Dostaniesz najwięcej za jak najmniej kupując to co jest modelem znanym od wielu lat