Wpis z mikrobloga

Szukam telewizora do 4,5k zł. Głównie filmy z serwisów streamingowych czy blu-ray, 65cali byłoby fajnie, 144hz nie jest mi potrzebne. Znalazłem TCL 65C745, znajdzie się coś lepszego pod względem specyfikacji w tej cenie?

#telewizory #elektronika
  • 33
@rocky_b: Kolego nie słuchaj tego, co pisze @wicherq bo niestety trochę bzdur napisał.

szukaj z matrycą OLED albo QLED


@wicherq: QLED to nie matryca, tylko nazwa handlowa telewizorów z powłoką "kropek kwantowych" na matrycy typu LED.

Przejdź się do jakiegoś marketu sprawdzić


@wicherq: Sklepy to jest bardzo złe miejsce do oceny telewizorów bo:
1. są w trybie sklepowym, przejaskrawiony obraz, niedokładne kolory, sklepy mają umowy z dystrybutorami na promowanie
@Drmscape2
XD zresztą sam jestem użytkownikiem i wiem co mówię. #!$%@? się do nazewnictwa widzę masz ogarnięte do perfekcji ale w sensie logiki nie pisałem nic o matrycach qled tylko o QLED.

No brawo Samsung wykupił licencję od LG, sorry, że nie siedzę w nowinkach tv na codzien.

Co do marketu to wiadomo, lepiej sprawdzać jakość obrazu na swoim starym tv na YT czy oglądać recenzje sponsorowane xD
Pobierz wicherq - @Drmscape2 
XD zresztą sam jestem użytkownikiem i wiem co mówię. #!$%@? się...
źródło: temp_file443715857902297509
LG 65A13LA


@rocky_b: to jest telewizor z rocznika 2021, nie produkowany już od dawna. Jeśli znalazłeś go teraz, to w najlepszym razie jest to magicznie znaleziony leżak magazynowy, ale najczęściej będzie to telewizor po zwrocie, powystawowy, albo z wątpliwą historią.
Jeśli nie masz telewizora zbyt daleko od miejsca, w którym siedzisz, to zejście na 55" i poszukanie tańszego OLEDa jest dobrym pomysłem, np. LG B2 55" z zeszłego roku powinno dać
@Drmscape2 blisko dosyć siedzę. No właśnie zacząłem czytać o tych seriach od LG. Teraz najtańsza seria B3 55 cali kosztuje 7k xd. Dlatego będę właśnie szukał A2 lub B2.
No brawo Samsung wykupił licencję od LG


@wicherq: nie wykupił żadnej licencji, tylko ma swoją autorską matrycę. Pewnie nie wiesz, ale ongiś to Samsung jako pierwszy zrobił matrycę typu OLED, ale technologię na dłuższy czas porzucił.

Nie wiem też, co ten zrzut obrazu ma dowodzić, chyba tylko tego, że jednak nie masz pojęcia o czym mówisz. Bez odbioru.
Drmscape2 - >No brawo Samsung wykupił licencję od LG

@wicherq: nie wykupił żadnej li...
hmm sponsorowany filmik na YT xD


@wicherq: XDDDD to nie jest żaden film sponsorowany, a ten gość to jeden z najbardziej szanowanych ludzi w branży.
The "Includes Paid Promotion" message in this video refers to the sponsorship by British AV retailer Richer Sounds.
Reklamuje sieć salonów RTV w UK, nie jest sponsorowany przez żadnego producenta telewizorów.

Masz w domu OLED?


@wicherq: mam i oglądam sport.

Ogólnie co wnosi twoje #!$%@?
zdebunkowany w #!$%@? xD


@wicherq: gościu, ja się odwołuję do zasady działania poszczególnych matryc, a ty jedyne, co tu napisałeś można streścić do "tak mi się wydaje" i wrzucałeś zrzuty ekranu, które absolutnie nie wnoszą, a uważasz je za jakąś prawdę objawioną. Jeśli tak reagujesz na wytknięcie paru błędów, to współczuję, szczerze. Miałeś szanse nic nie mówić, wybrałeś pójście w zaparte. Pozdrawiam!