Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Siemka mirki, lvl 29.
Potrzebuje poradę od IT, programistów 25k itd.
Siedzę aktualnie w korpo w dziale marketingu, bardziej od strony analitycznej. Generalnie zwykle klepanie excela.
Bardzo chciałbym odbić w stronę IT, aby poprawić jakość życia. Bo tutaj to dobije maks do 10k brutto.
Z poprzedniej pracy znam SQLa.
Od pół roku zacząłem się uczyć Pythona. Zrobiłem kilka kursów na Udemy i Courserze.
Zacząłem z pythonem, ponieważ wydawał się w miarę łatwy przyswajalny i pomocny przy analizie danych.
Aktualnie poznaje te potrzebne biblioteki jak Pandas, NumPy.
Do tego robię swój pierwszy projekt w Django. Zwykła stronę internetowa w postaci bloga z panelem administracyjnym.

Nie łudzę się, ze zostanie jakimś poważnym developerem. Ale powiedzcie czy jest właśnie nadzieja aby chociaż zostać analitykiem danych.

Jeśli tak to jakie macie rady na przyszłość. Nie mam jeszcze nic na Githubie. Chciałbym coś wrzucić ale nie jestem pewny co. Gdybyście poradzili mi cokolwiek będę super wdzięczny. I czy to akurat dobra ścieżka? Czy mogę zrobić jeszcze coś oprócz kursów i githuba?

Jestem świadom, że zaczynam bardzo późno. Nie musicie mi tego powtarzać.

#it #pracbaza #programista15k #informatyka #programowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim: wyluzuj. Spokojnie dasz rade. Unikaj koliegow ktorzy wyzej sraka niz glowe maja, bo w it pelno osob o za duzym ego ktorzy na sile chca udowodnic jaka maja duza knage i udaja #!$%@? wie kogo, hakerow od siedmiu bolesci, ktorzy co drugie slowo musza rzucac skrotowcem albo innym branzowym zargonem zeby wygladac profesjonalniej. Kestes na dobrej drodze, python to fajny jezyk o niskim progu wejscia.
@nad__czlowiek: Takie jest życie, czasem jesteś 40-50 letnim specjalistą i rozkazują ci 33-36 letni menadżerowie. Co w tym dziwnego, jeszcze w przypadku przebrażowienia? I to naprawdę ma znaczenie czy ktoś ma 27 czy 29 lat?
@mirko_anonim: analiza danych? Sprawdź ile jest ogłoszeń o Polsce na analityka danych. Sprawdź wymagania. Wyestymuj ilu studentów roczne kończy informatykę z tą specjalizacją.

Dasz radę zdobyć te skille? Sądzisz, że pracodawca chętniej weźmie ciebie czy po studiach kierunkowych?