Wpis z mikrobloga

@login_cwiczebny Zresztą nawet jakby była kasa, to czas nie jest z gumy i jego nie kupisz, no chyba że jesteś już tak ustawiony, że pracować nie musisz. A dzieci potrzebują uwagi i czasu rodziców a nie jak moje pokolenie z kluczem na szyi i wieczne wyręczanie się

Ja zawsze mówię, że jak ktoś twierdzi, że wychował 4 lub więcej dzieci, to zwyczajnie kłamie.
Nasi przodkowie wcale nie chcieli mieć dużo dzieci.


@taktoto: Nasi przodkowie nie myśleli o ilości dzieci które będą mieć i czy w ogóle. Macierzyństwo było oczywistością i nikt nawet się nad tym nie zastanawiał. I nie, to nie jest kwestia antykoncepcji- starożytni mieli metody antykoncepcji ( w Rzymie pater familas mógł nawet zabić noworodka jeżeli uznał to za słuszne) i przez długie wieki z nich nie korzystali. To kwestia kulturowo-cywilizacyjna. Kultury
@CowiekDebil: A no okej, to odrzućmy wszelkie dobroci współczesnego życia, kobiety zakujmy w kajdany żeby nic nie miały do powiedzenia, i płódźmy dzieci.

Kurde, że też wcześniej nie pomyślałem o tym, och ja głupi.

To co było dawniej, to było dawniej. Ludzie są trochę bardziej rozwinięci emocjonalnie niż 100 lat temu, żeby gnieździć się w budzie dla psa w 20 osób, i żreć korę z drzew.

Bo jeśli nie rozbija się
@mleczko-kokosowe: problemem nie są żadne pieniądze czy mieszkania. Darmowe żłobki czy darmowe mieszkania i tak nie sprawiłyby, że nagle rodziłoby się jakoś dużo dzieci. Kto chce mieć dziecko to je ma, a kto nie chce to hajs z darmowego mieszkania by przeznaczył na podróże czy imprezy. Chcemy żyć na bogato i wygodnie. A dziecko wymaga poświęcenia. A tego nie chcemy. I tak jest w każdym bogatym kraju. Nie da się tego
@login_cwiczebny Piszesz że nie chcesz aby twoje dzieci żyły w ubóstwie tylko zapominasz że większość aktualnego społeczeństwa wywodzi się z ubóstwa. Uważam że większy procent miało gorszy start niż inni co dostali coś po rodzicach. Co ludzie funkcjonują. Sukcesem nie będzie to że dasz dziecku mieszkanie. Sukcesem będzie gdy te dziecko będzie dobrym człowiekiem.
@login_cwiczebny teraz tak pomyślałem czy przykładowo wykopki którzy mają problemy z Poznaniem dziewczyn i samotnością nie są właśnie po takiej młodości jaką ty byś chciał swoim dzieciakom zapewnić. W sensie że są jedynakami dla których rodzice robili wszystko aby mieli w życiu jak najlepiej i zwyczajnie czasu nie mieli dla nich. Ja żyłem w jednym pokoju z 2 siostrami. Każdy z nas bardzo szybko uciekł z domu bo brakowało nam przestrzeni ale
Ludzie są trochę bardziej rozwinięci emocjonalnie


@login_cwiczebny: @taktoto Top b/k co, wyewoluowaliśmy w 5 pokoleń?

Chcesz żeby Twoje dzieci [...] żyły w ubóstwie?


No tak, współdzieleni pokoju z bratem to wielkie ubóstwo. Jak sobie przypomnę czasy gdy mieszkałem z rodzicami, dziadkami i siostrom w mieszkaniu 45 m2 to po prostu... nic, dobrze wspominam tamte czasy. Uczepiliście się tej kory z drzew bo wygodnie wam udawać, że albo będziecie mieli żarówki, albo
Myślę, że sam byś dla nich tego nie chciał, prawda?


@login_cwiczebny: Nie bądź smugą (eng. smug) jeżeli nie jesteś też prawą (eng. right)

Tak, chciałbym tego. Niestety nie mogę, bo żyję w clown world tindera gdzie po ~25 roku życia szansa na znalezienie pierwszej partnerki jest już na poziomie bliskim zera. Na dokładkę większość kobiet ma podejście do rodzicielstwa takie jak ty, a te co nie mają to już są wzięte.
Pobierz CowiekDebil - >Myślę, że sam byś dla nich tego nie chciał, prawda?

@login_cwiczebny:...
źródło: Screen_Shot_2021-03-01_at_2.28.39_PM