Wpis z mikrobloga

Mądrego to aż przyjemnie czytać.


@CowiekDebil: ej ej, tu bym się tak nie zapędzał ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A teraz poważnie. Co taki pionek jak ja może? Nic. Zrobić dzieciaka? Okej. Dwa? No jeszcze da radę. Trzy? No tu już będzie wesoło bo ani miejsca ani funduszy już by na to nie
A o większej liczbie to można zapomnieć.


@login_cwiczebny: Taa, a nasi przodkowie którzy żyli w czasach PKB per capita na poziomie 1000$ to 7 dzieci utrzymywali siłą woli . Pieniądze są, tylko nikt nie chce ich wydać na potomstwo.

Co taki pionek jak ja może?


Nic, choć byś miał tuzin dzieci to kropla w morzu potrzeb. Ale jakbyśmy zmienili państwo i społeczeństwo tak aby...

Zapładniać wszystkie Polki, co aktualnie nie są
@CowiekDebil Nasi przodkowie wcale nie chcieli mieć dużo dzieci. Naprawdę myślisz, że wiejskie baby chciały być pół życia w ciąży? Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale ja to jeszcze pamiętam moją prababcię, która urodziła się na początku XX wieku. Nie miała wiele do powiedzenia, bo nie było antykoncepcji
Taa, a nasi przodkowie którzy żyli w czasach PKB per capita na poziomie 1000$ to 7 dzieci utrzymywali siłą woli . Pieniądze są, tylko nikt nie chce ich wydać na potomstwo.


@CowiekDebil: tylko co to za życie było? Ja pamiętam jaka bieda była. Wakacje to tylko na wsi u babci, a pierwszą wycieczkę wakacyjną to miałem na zielonej szkole. Później dopiero jak sam zacząłem zarabiać. Pomimo tego, że nie jestem wielkim
@login_cwiczebny Nie, bo ostatnie echo wyżu lat powojennych (ludzie urodzeni w latach 70/80) właśnie przekracza 40 lat. Mniej kobiet mogących miec dzieci, to mniej dzieci. A teraz na czwórkę, to niemal nikt się nie zdecyduje, bo każdy rodzic chce zostawić dzieciom coś więcej niż klitkę do podziału na 4.
A teraz na czwórkę, to niemal nikt się nie zdecyduje, bo każdy rodzic chce zostawić dzieciom coś więcej niż klitkę do podziału na 4.


@taktoto: no widzisz, czyli dochodzimy do konsensusu. Brak warunków do rozmnażania się. Bo już kij z tymi pieniędzmi, ale mieszkanie w 6 (2+4) osób na 50 metrach to takie średnie jest, nie uważasz?