Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim

Ekspertem od ekonomii i zdrowia nie jestem ale widząc ile jestem w stanie załatwić za koszt(laczny mój i pracodawcy) luxmedu/medicover a to co daje mi NFZ (odłączając SOR bo tu nie powinno się patrzeć na koszty) to uważam że jest to jakiś pomysł na lepsze funkcjonowanie branży medycznej

@Megidox

Medicover/luxmed daje Ci jakoś 3 razy mniej za 3 razy większe pieniądze.
Jak nie zgadzasz się daj mi info jak w medicoverze/luxmedzie masz rozwiązane:
terminy ostrych zabiegów jak zapalenie wyrostka robaczkowego/pęcherzyka żółciowego(to nie jest SOR)
karetki pogotowia(to nie jest SOR)
programy lekowe w rzadkich chorobach(kolega prowadzi takie z neurologii, koszt jednego leczenia to często po 400k+)
chemioterapie w onkologii(nowymi środkami to często 250k+)
koronarografie i trombolizy w stanach ratujących życie w udarach i zawałach serca
operacje ortopedyczne i neurochirurgiczne, leczenie kręgosłupa czy wstawianie endoprotez

Każda z tych rzeczy jest wielokrotnie droższa i trudniejsza do realizacji niż wizyta w poradni u specjalisty za dwa dni i znacznie ważniejsza pod kątem ratowania zdrowia i życia.

#medycyna #ekonomia #bekazkonfederacji



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
✨️ Autor wpisu (OP): > z takimi przypadkami masz rację zgadzam się, pytanie jak masz z terminami na poważne zabiegi w NFZ. Odnoszę się do tego że firmy prywatne za ta sama cenę są wstanie wygenerowac wyższa jakość usług niż moloch NFZ
@Megidox
Na żadną z tych rzeczy nie możesz czekać, więc pytanie brzmi - jak często słyszysz o zgonach. Rocznie choruje około 40 000 na zapalnie wyrostka robaczkowego, teraz powiedź
@mirko_anonim: moje dane są oparte na instytut Badań z sam wiesz skąd i odnoszą się na bańce otoczenia i obserwacji na niej poczynionych i jest odczuciem nie dowodem.
Natomisast co do drugiej części to "pełnoletnie społeczeństwo" Wkladalo w ten system x lat konkretne stawki stąd teksty konfy w tym przypadku czy ZUS musiała by jakaś mądrzejsza głowa wymyślić jak sprawiedliwie przetransferowac (pomimo że zus jebnie szybciej niż powstanie wypok 3.0 )
@mirko_anonim: teraz odejmij sobie największa konkurencje jaka dla Luxmedzie jest NFZ. Na rynku zostaje kilku największych dostawców prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego którzy zjadają mniejsze firmy i mogą dyktować ceny takie jakie im się podobają, bo bez ubezpieczenia najmniejszy zabieg może kosztować cie tysiące, bo tak jest w USA. Jak masz szczęście to u pracodawcy tktory dogadał się z ubezpieczeniem płacisz 100 miesięcznie a i tak do każdej wizyty trzeba dopłacać. Jak masz