Wpis z mikrobloga

Ale jaja, po raz pierwszy w życiu zdarzyło mi się, iż w zestawie #lego brakuje całego jednego woreczka. Czy miał ktoś z Was taki problem? Jest szansa, że Lego dośle mi brakujące elementy jak się z nimi skontaktuje? Skoro nie mam woreczka, to skąd mam wiedzieć jakich elementów mi brakuje? Utknąłem w połowie układania zestawu, a chyba LEGO pogrzało, iż będę sprawdzał i liczył i katalogował 1000+ drobnych klocuszków..
  • 14
@78702318667314: daj znać co ździałasz, bo brak woreczka wydaje mi się dziwny... pudełka powinny być raczej ważone w ramach kontroli jakości i o ile pojedyńczych klocków można nie wychwycić, to trochę dziwne by paczki nie było. przy czym ja już też kilka razy myślałem że paczki nie ma... póki jej gdzieś nie znalazłem ;)
@78702318667314 W zestawie Rozbitka Reya miałem dwa woreczki z tą samą zawartością i jednego mi brakowało. Ponieważ że w tym zestawie woreczki nie są numerowane, to kazali mi przesłać listę brakujących części. Tam jeszcze dopytywali się o numer partii tych klocków. Na pewno ci doślą braki.
enio - @78702318667314 W zestawie Rozbitka Reya miałem dwa woreczki z tą samą zawarto...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
@78702318667314 ja tak miałem z 42123 brakowało całego dużego woreczka nr 3, a nr 2 był podwójny. W zgłoszeniu podałem kod produkcji z opakowania. Bez problemu dostali, ale trzeba być cierpliwym bo szło to z miesiąc ????????‍♂️
@TomSz: Jak Ci naprawdę zabrakło klocka - to wyślij zapytanie. Jak chcesz fałszywie wymusić coś, co jest 50 gr albo 3k (różnie piszesz, więc przyjmuję obie te formy) - to nie jest to dobre zachowanie. Jeśli takich fałszywych zgłoszeń będzie więcej, i będą one zazwyczaj obejmowały tylko jakieś drogie, rzadkie klocki - to Lego nie pozwoli się dalej robić w ciula.
@mroznykasztan: lego absolutnie nie jest prokonsumenckie, to że dosyłają klocki jest wymagane prawnie. Choć i tak by pewnie mieli tę opcje gdyby tak nie było bo... jak klient przynosi ci mnóstwo pieniędzy to nie problem podesłać mu co jakiś czas klocek którego produkcja wynosi eurocenta. lego ma pozwy antymonopolistyczne za wpływanie na oferty sklepów i na każdym kroku stara się wydoić z klienta ile się da. nie piszę tego by usprawiedliwić
@78702318667314: Zamawiałeś bezpośrednio przez lego.com czy z jakiegoś sklepu? Mi z Avansu przysłali zestaw gdzie brakuje dosłownie połowy woreczków w tym np. wszystkich minifigurek. Złożyłem reklamację ale na razie mnie zbywają jakimiś standardowymi odpowiedziami.
@JackBauer nie, na allegro. Najpierw złożyłem reklamacje do LEGO poprzez formularz. Odezwała się do mnie babka mailowo. Dokładnie sfotografowałem to co zdążyłem wybudować i to jakie woreczki mi pozostały, wskazałem na kilka klocków których brakuje z etapu na którym stanąłem i wysłałem mailowo. Wczoraj mi odpisała, że brakujący woreczek powinni przysłać do 10dni roboczych.
Przy składaniu pierwszego formularza na stronie LEGO podałem im tylko numer egzemplarza, który widnieje na pudełku.