Wpis z mikrobloga

@BoroPrimorac: beka z ruskich którzy pracują pisząc bzdury na wykopie. Beka z ruskich którzy nie potrafią pokonać małego, rzekomo upadłego kraju. Beka z ruskich że chociaż śpią na surowcach, to nadal kraj funkcjonuje jak za caratu. Wymieniać dalej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BayzedMan: widze ze musze sie powtorzyc bo idziesz w zaparte. Mechanizm wyglada tak:
- sciagasz do kraju patomigrantow ekonomicznych (AKA zasilkowcow).
- Nie kupuja mieszkan, a WYNAJMUJA.
- Ceny wynajmu ida ostro w gore.
- Oplacalnosc kupna pod wynajem rosnie pare razy.
- Ceny mieszkan ida w gore.

ROOT CAUSE: zwiekszony przez patomigracje ekonomiczna popyt na wynajem mieszkan.
Quod erat demonstrandum.
@BoroPrimorac: to ja. Uważam, że powinniśmy ściągać ukraińców, bo ich potrzebujemy, alternatywą są hindusi, filipińczycy, czy inni gruzini. Jednocześnie #!$%@?ę na ceny mieszkań, ale to nie zmienia faktu, że potrzebujemy imigrantów, a ukraińcy są dla nas najlepszymi migrantami.
@BayzedMan Myślę, że chodzi o to, że zdrowi Ukraincy, którzy mogą spokojnie utrzymać się za najniższą krajową, pobierają socjal, na który państwo nie stać i generuje to zadłużenie i napędza inflację.
@Antosh Ukraina wcale nie jest mała i otrzymuje wsparcie wielu krajów w Europie, nie wspominając o wszędobylskim wrogu polityki rosyjskiej - USA.
widze ze musze sie powtorzyc bo idziesz w zaparte. Mechanizm wyglada tak:

- sciagasz do kraju patomigrantow ekonomicznych (AKA zasilkowcow).

- Nie kupuja mieszkan, a WYNAJMUJA.

- Ceny wynajmu ida ostro w gore.

- Oplacalnosc kupna pod wynajem rosnie pare razy.

- Ceny mieszkan ida w gore.


ROOT CAUSE: zwiekszony przez patomigracje ekonomiczna popyt na wynajem mieszkan.

Quod erat demonstrandum.


@CzeslawRzeromski: Panie ruski ekonomisto od siedmiu boleci, który nawet nie poda
Powiedz mi więc czemu ceny wynajmu przestały rosnąć w drugim półroczu 2022? I dlaczego dostępność mieszkań jest taka sama jak przed wojną?


@BayzedMan: Juz wyjasniam: z uwagi na fakt ze Ukraincy pobieraja zasilki w Polsce po czym wyjezdzaja do siebie i mieszkaja w ogarnietym ciezkimi walkami ulicznymi o kazdy zaulek Lwowie - zapotrzebowanie n wynajem sie ustabilizowalo.
Mam nadzieje ze pomoglem. Jesli nie: wyjdz prosze z biura, rozejrzyj sie wokolo i