Wpis z mikrobloga

@Niewiemja a co to za pomidorki sa, co z nimi zrobiles? Ja z pomidorow to tylko sos wrzucam w sloiki, a takich calych to pierwszy raz widze. Tez sloikuje, nawet zem szparagowke zasloikowach w tym roku, botwinke z buraczkami malymi tez, pozniej cyk i jest zupka raz dwa.
@yannikto: A jak kisisz to pękają, normalne bo gazy którędyś ujść muszą. Ale do kiszonych pomidorów przekonany nie jestem, smakuje to jak przecier. To już lepiej zrobić przecier ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tego przepisu z komentarza wyżej z wielkieżarcie masz po prostu pomidory w słoiku które smakują jak prosto zerwane, smak ani konsystencja nic sie nie zmienia, takie chyba najlepsze do przechowywania w całości
@Niewiemja: pomidorki swoje? Ja się pochwalę, bo do gruntu wysadzałem pierwszy wśród sąsiadów, znajomych jak było ryzyko przymrozków jeszcze, pierwsze były bardzo szybko, ile razy zbierałem to nawet nie liczę i tak zajebiście się trzymają że śladów zarazy nie ma, a porosły mi niektóre na 3m xD, mnóstwo zielonych jeszcze siedzi i dalej kwiatki się pokazują ( ʖ̯). Do końca września będę miał swoje
@rzaden_problem: No pewnie że swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°) No to gratuluje, jaki region kraju? W tym roku to sporej ilości ludzi pokosiło już ponad miesiąc temu, u mnie sie trzymają już tylko na balkonie, reszta już wyrwana bo to już były zombie a nie krzaki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ogławiasz?
Już przerabiałam slalom między słoikami na podłodze rok temu xD także w drugim pomieszczeniu stoją dwa takie same regały i póki co jest porzadeczek. Jeszcze muszą się zmieścić 2-3 beczki na kapustę kiszoną
@Niewiemja: lubelskie, pod gołym niebem, gleba przyzwoita, dobrze nawoziłem, malinowe takie max średniej wielkości ale bardzo pyszne, nawet przy łodyżce nie ma żadnych zdrewniałych fragmentów. Co ciekawe nie pryskałem ani razu od zarazy tylko obcinałem liście zwłaszcza jak zaczęło się robić wilgotno w lipcu, gdzieś usłyszałem że to dobry patent, aż się bałem że jak tak je ogołocę to nic z nich nie będzie, a tu było odwrotnie- rosły jak szalone
usłyszałem że to dobry patent, aż się bałem że jak tak je ogołocę to nic z nich nie będzie


@rzaden_problem: Trzeba obrywać, ale po kilka co kilka dni. Pomidor sobie wypuści kilka nowych, tak samo przerzedzanie jak jest za gęsty. Tak ma być, moje krzaki są już bez liści pod koniec z samymi owocami :D
@d_mascha: Jeszcze nie mam żadnych niespotykanych perełek ale będe miał. Musze sie nauczyć konserwować i kisić jajka. Już próby były ale każdy sie cykał tego spróbować :D

Z czego jestem najbardziej zadowolony trudno powiedzieć, to sie zmienia z tygodnia na tydzień :D