Wpis z mikrobloga

Bardziej logicznym byłoby istnienie jednorożca, niż żyrafy.


@Veillo: czemu? Jaka rolę miałby odgrywać ten róg? Koń jest głównie roślinożercą, więc nie do polowań. Nie jest taki masywny jak nosorożec, więc jego róg też musiałby być mniej masywny, ergo bardziej podatny na złamania. Koń nie ma zbyt wielu przeciwników, więcej ma w sumie zebra, żeby taki róg mógł służyć do obrony, ale znowu, byłoby to niepraktyczne i nie dawałoby przewagi ewolucyjnej, bo
@rzuf22 jest też coś takiego jak dobór płciowy, który faworyzuje nie zawsze korzystne, często drogie energetycznie cechy, które jednak podobają się samicom i zwiększają szanse na kopulację

Btw fajny awatar ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TurnerTheBurner: niby gdzie takie coś stwierdziłem? Napisałem, że róg u konia wcale nie jest ewolucyjnie bardziej logiczny niż długa szyja u żyrafy co próbowano to przekazać. Poroże jak najbardziej ma sens, przykładowo u łosi, które mimo, że są roślinożerne, to jednak walczą nimi o samicę. Nie napisałem, że jest nielogiczne istnienie jednorożca, napisałem, że wcale nie jest logiczne, żeby on musiał istnieć, zwłaszcza kontrastując go z długą szyja żyrafy
@Veillo: a co powiesz o ssaku, który składa jaja, który karmi swoje młode mlekiem, ale nie ma sutków, więc się po prostu nim poci? Ponadto jest jadowity i w dorosłym stadium nie ma zębów, choć początkowo je ma?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rzuf22: bo cały ten fragment:

czemu? Jaka rolę miałby odgrywać ten róg? Koń jest głównie roślinożercą, więc nie do polowań. Nie jest taki masywny jak nosorożec, więc jego róg też musiałby być mniej masywny, ergo bardziej podatny na złamania. Koń nie ma zbyt wielu przeciwników, więcej ma w sumie zebra, żeby taki róg mógł służyć do obrony, ale znowu, byłoby to niepraktyczne i nie dawałoby przewagi ewolucyjnej, bo głowa konia jest