Wpis z mikrobloga

@ivan777: "Rozcieńcz" ją z jakąś normalną kreatyną i będzie ok albo bierz na zmianę np. greatone, greatone, sfd, greatone, greatone, sfd..., nie trzeba jej od razu wyrzucać.

Jest jakaś bezpieczna dawka rtęci którą można przyjąć i wystarczy jej nie przekroczyć.
@Pan_Szeryf nie wszystkie partie były skażone, to po pierwsze, więc op pewnie trolluke, po drugie jeśli rzeczywiście op ma ta która ma przekroczone dawki to powinien ją wyrzucić do kosza a nie słuchać takich głupich rad, zaoszczędzi 50 zł ma kreatynie a potem tysiące na lekarzy jak będzie starszy bo tak naprawdę nie da się przewidzieć długofalowych skutków spożywania rtęci ...
@Qrka:
1. Aktualne stanowisko naukowe tego nie potwierdza. Rtęć z czasem się wydala z organizmu.
2. Gdyby rzeczywiście tak było to spożywanie np. ryb byłoby niezdrowe.
1. Aktualne stanowisko naukowe tego nie potwierdza. Rtęć z czasem się wydala z organizmu.

2. Gdyby rzeczywiście tak było to spożywanie np. ryb byłoby niezdrowe.


@Pan_Szeryf:
1. z moczem usuwana jest część. Inna część ulega kumulacji w mózgu, nerkach, wątrobie, mięśniach, tkance tłuszczowej
2. ryby zawierają selen, który wiążę rtęć. W kreatynie nie ma selenu.
@rojber_w_laczkach:
1. Rtęć =/= metylortęć. To o czym piszesz dotyczy metylortęci która powstaje w środowiskach wodnych, ale ta również jest wydalana.
2. Masz rację (nie do końca tak wygląda ten mechanizm ale mechanizm nie ma znaczenia). Jeżeli chcesz mieć pewność to możesz też spożyć kreatynę razem z posiłkiem zawierającym selen np. do ryżu z kurczakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
@Pan_Szeryf nie wszystkie partie były skażone, to po pierwsze, więc op pewnie trolluke, po drugie jeśli rzeczywiście op ma ta która ma przekroczone dawki to powinien ją wyrzucić do kosza a nie słuchać takich głupich rad, zaoszczędzi 50 zł ma kreatynie a potem tysiące na lekarzy jak będzie starszy bo tak naprawdę nie da się przewidzieć długofalowych skutków spożywania rtęci ...


@Qrka: Kierła ale się wątek rozkręcił. Nie mam skażonej partii
Rtęć =/= metylortęć

@Pan_Szeryf:
No ale tu akurat mowa o metylortęci.
Co prawda nikt nigdzie nie stwierdził tego wprost, ale gdyby to nie była metylortęć, to sfd by o tym trąbiło na lewo i prawo, a tymczasem nawet opinie ekspertów, które wrzucili na stronę, zawierają przeliczenia w związku z normami dotyczącymi metylortęci.
@Pan_Szeryf: nie za bardzo rozumiem do czego dążysz i co chciałbyś udowodnić XD
że w produktach sfd jest rtęć nieorganiczna?

https://infokreatyna.pl/opinia_toksykologa
skoro sprawa odnosi się do rtęci nieogranicznej, a nie organicznej, to dlaczego toksykolodzy wydający opinie dla sfd odnoszą się do metylortęci?

Opinia pana dr hab. Łukasza Binkowskiego
Akapit "Interpretacja stężeń"

przyjmowanie przez osobę o masie 70 kg 4 kapsułek suplementu dziennie wypełnia PTWI w 38%


Jak zauważono w zalinkowanych opracowaniach
@fogfogfog:

nie za bardzo rozumiem do czego dążysz i co chciałbyś udowodnić XD że w produktach sfd jest rtęć nieorganiczna?

Dlatego napisałem "Popraw mnie jeżeli się mylę".
Sprawdziłem twoje obliczenia i tak rzeczywiście skażenie jest metylortęcią bo wątpię żeby podali wyższe PTWI i celowo sobie szkodzili. (gratuluję śledztwa nie jest to wszystko takie oczywiste)

Mimo wszystko to wciąż nie przekracza norm.
Metylortęć też jest wydalana + model który zaproponowałem żeby stosować
@ivan777: jeśli przyjmujesz typowe 5g skażonej kreatyny dziennie, nawet przez długi czas, to nic ci nie będzie (założywszy, że nie jesz też innych rzeczy bogatych w rtęć). Taka dawka jest dużo poniżej toksycznej.