Wpis z mikrobloga

@cordianss:

w którym głosy Konfederacji przeważyły o jakiejś ważnej pisowskiej ustawie?

no i tutaj się zaczyna: głosy konfederacji nie przeważyły np. lex tvn, czy wniosku o skierowanie do tk ustawy aborcyjnej. tak samo głosy po, czy psl nie przeważyły losów 13 emerytury czy różnych przepisów covidowych.
jedną z niewielu rzeczy którą pis robi dobrze, to liczenie do 231, więc miał samodzielną większość co chciał, nie potrzebował głosów konfederacji do szczęścia.
w
@Bujak: Wstrzymanie jest jednoznaczne z głosem przeciwko, bo blokuje ustawę. Konfederacja wolała zagłosować w taki sposób, żeby pokazać, że są za ograniczeniem zachodnich wpływów na polskie media, ale jednocześnie nie podobała im się ustawa pisu.

Czyli Konfederacja w sumie dobrze wszystko robi, a reszta to urojenia neuropy. Dzięki za wyjaśnienie.
@sezzart: Nie było takiej, chciałem tylko zdementować jakoby Konfederacja pomagała pisowi w jakichś głosowaniach.

@zjadlbym_kebaba Za jakimi jednoznacznie szkodliwymi ustawami głosowała Konfederacja? Chętnie się dowiem i może zmienię zdanie na jej temat, bo PO głosowało za co najmniej kilkunastoma takimi ustawami.
@sezzart: @Bujak Nie obchodzi mnie czy się wstrzymali czy byli przeciwko, bo efekt jest ten sam. Proszę podajcie mi te szkodliwe ustawy z tej kadencji, za którymi głosowali lub pozytywne ustawy, gdzie byli przeciwko/wstrzymali się.
Przecież takie szkodniki, naziole, faszyści mają takich ustaw na koncie dziesiątki, prawda? To niemożliwe, że cała krytyka Konfederacji jest wyciągnięta z dupy.
@Bujak: @sezzart Na zachętę wrzucę wam kilka ustaw za którymi głosowało PO i mi się to nie podoba:

- 800+(przez nich jest szybciej)
- kredyt 2%(a chcieli 0%)
- darmowe laptopy
- 13 emerytura na stałe
- 14 emerytura na stałe
- przeciwko prywatnym wydobyciom archeologicznym
- prawa boskie dla niedzielskiego
Nie obchodzi mnie czy się wstrzymali czy byli przeciwko, bo efekt jest ten sam

Na zachętę wrzucę wam kilka ustaw za którymi głosowało PO i mi się to nie podoba:


@cordianss: nie obchodzi mnie, czy się wstrzymali,czy byli przeciwko, czy za, bo efekt jest ten sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bujak: Ja użyłem zupełnie innego argumentu.

Jeżeli 1 poseł PiS zagłosuje ZA ustawą, a dwóch posłów Konfederacji się wstrzyma to ustawa nie zostanie uchwalona, więc nie ma znaczenia, czy ktoś jest przeciwko, czy się wstrzyma. A ty napisałeś jakiś argument z dupy. Wstrzymywanie się w kontrowersyjnych ustawach to standardowa praktyka w sejmie, PO robi to samo.

Ja głosuję na Konfederację, bo inne partie głosowały ZA złymi ustawami, albo wstrzymywały się/były przeciwko
@Bujak: Bardzo dobrze że zagłosowali za ustawą która zwiększa władzę rodziców a nie urzędasów.
Sąd nawet by nie rozpoczynał procesu wobec karakana bo ta sprawa jest żenująca.
No i co z referendum? Mieli je w dupie jak wszyscy.