Wpis z mikrobloga

@93michu93: Opodatkują - od drugiego mieszkania (albo nawet od pierwszego), ale tylko osoby fizyczne - koncerny, fundacje, holdingi, fundusze - będą na 100% zwolnione. Tak samo jak dzikiego lokatora stara babcia podnajmująca pokoik nie wygoni. Hotel, czy koncern wynajmujący mieszkania - po prostu dzwoni na policje i wynoszą oszusta nogami do przodu.
  • Odpowiedz
@luckylukk: szkoda tylko, że ten podatek katastralny nigdy nie dotknie funduszy, a zwykłych ludzi XD
Taki fundusz zarejestruje sobie gówno-spółki, które będą właścicielami mieszkania, w celu ominięcia podatku.
Wbrew pozorom całkiem sporo jest ludzi, którzy mają te 3 mieszkania. Jedno swoje w którym mieszkają, kolejne kupione na kredyt w Warszawie/Wrocławiu/itd. dla dzieci i jeszcze jedno ze spadku po rodzicach lub dziadkach.
  • Odpowiedz
@luckylukk: Podliczmy: Kawalerkę kupisz za 3 lata pracy ze średnią pensją. Ciułacz po 10 latach pracy będzie miał 3 kawalerki. 150 000 + 150 000 + 150 000 = no nijak nie wychodzi milion. Nijak. A taki ciułacz i tak oddał państwu 80% swojej pracy. Natomiast JEDNA willa to spokojnie kilka milionów - i taki biedny Obajtek jest zwolniony z podatku, no przeciez zabutki nasze polskie narodowe ratuje!
  • Odpowiedz
Ciułacz po 10 latach pracy będzie miał 3 kawalerki. 150 000 + 150 000 + 150 000 = no nijak nie wychodzi milion.


@7160: XD jednak ludzie ze wsi są odrealnieni. W Warszawie kawalerka w dobrej lokalizacji obecnie to koszt ok. 700k i to w stanie deweloperskim xDDD
  • Odpowiedz
Jan Śpiewak z rigczem


@luckylukk: nieudacznik zyciowy zadowolony z planow kolejnego nieudacznika xD
Jakby wam zalezalo na czyms innym niz okradanie innych, to byscie chcieli katastralny od zerowego mieszkania i podatek typu 300% od wynajmujacych - zeby mieli motywacje sobie cos kupic
  • Odpowiedz
gdzie te kawalerki po 150 000 zł? No da


@Nie_bede_mial_zony: A za 119 000 może być? https://www.otodom.pl/pl/oferta/kawalerka-ul-traugutta-3-pietro-niski-czynsz-ID4mGA7.html?_ga=2.245159171.747972996.1694545559-189193807.1694347006&_gl=11lali34_gaMTg5MTkzODA3LjE2OTQzNDcwMDY._ga_6PZTQNYS5CMTY5NDU0NTU2My4xLjAuMTY5NDU0NTU2My4wLjAuMA..

Czy wolisz za 75 000? Za to z klimatyzacją i balkonem.

https://www.olx.pl/d/oferta/kawalerka-z-balkonem-w-spokojnej-okolicy-CID3-IDWfNii.html

A może 2 pokojowe? Ale o te 8 000 to się musisz sam ostro wytargować.
https://www.olx.pl/d/oferta/2-pokojowe-37-m2-CID3-IDVgd7F.html

Już chyba z 5 raz wstawiam bananowym oskarkom ceny mieszkań. Tak, wiem co napiszesz:
"Ale ja to chcem w nowym budownictwie, najlepiej obok złotych tarasów, tam
  • Odpowiedz
@luckylukk:

jak masz 3 mieszkania nawet w powiatowym to jesteś milionerem. Jak jesteś milionerem to nie jesteś malutki. W porównaniu do funduszy może tak, jesteś, ale jesteś ogólnie klasą wyższą a nie średnią


XD za wynajem 3 przecietnych mieszkań w powiatowym moze sie wezmie 5k (pod warunkiem, ze masz czwarte do mieszkania). Jak jestes singlem, to jeszcze idzie to podciagnac pod klase srednia. Ale dla rodziny 2+2, pracującej w jakiejś zwyklej
  • Odpowiedz
@7160: Ja #!$%@? człowieku pisałem o Warszawie, a nie o jakieś piżdzie z 20% bezrobociem w czasach prosperity czyli teraz i jednym zakładzie pracy xDDD Przeciez o Warszawie pisaliśmy non stop.

Tego drugiego za 75 koła to nawet zdjęć nie ma, więc podejrzewam, że tam jedynym remontem jest granat xD

#!$%@? człowieku to jest 20% bezrobocia. Co można tam robić poza byciem na emeryturze?
  • Odpowiedz
drugiego za 75 koł


@Nie_bede_mial_zony: Ale są zdjęcia tego za 65.

pisałem o Warszawie,


@Nie_bede_mial_zony:

Ale jak masz 3 mieszkania nawet w powiatowym to jesteś milionerem.

Co można tam robić


@Nie_bede_mial_zony: Być informatykiem 15k?

I to jest temat dla śpiewaka. Lokować samotne matki, Ukrainki właśnie w takich miasteczkach. Po co im mieszkanie w Warszawie jak i tak nie zamierzają pracować. A tak - zaraz się otworzą knajpy z Harnasiami,
  • Odpowiedz