Wpis z mikrobloga

@7160:

Ale są zdjęcia tego za 65.


Tylko nie wrzuciłeś żadnej oferty za 65 xD

Ale jak masz 3 mieszkania nawet w powiatowym to jesteś milionerem.


Nie jesteś, bo nadal te 3 mieszkania nawet nie zbliżają się do miliona złotych. O popycie na kupno takiego czegoś w czymś takim nawet nie wspomnę.

Być informatykiem 15k?


No dobra, ale tam nie ma żadnych ciekawych terenów. Czujesz się jak w mieście, ale nie
  • Odpowiedz
@Nie_bede_mial_zony:

20% bezrobocia


Czytaj 15% zatrudnionych na czarno i 5% bezrobotnych z czego większość z wyboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dalem kiedys ogloszenie o prace do UP. Większa czesc co została do mnie skierowana chciała tylko pieczątkę, mniejsza to menele, no i 2 chłopaków po szkole, ktorzy dostali u mnie zatrudnienie.
  • Odpowiedz
5% bezrobotnych z czego większość z wyboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@qwenti: to co powiesz na 5% bezrobocia w Warszawie, z czego też pewnie 0,1% jest bezrobotna, a reszta na czarno?
Słuchaj, jak większość z tych 20% #!$%@? na czarno w fabryce smrodu za minimalną pod stołem to chyba nie świadczy zbytnio dobrze o tym regionie.
  • Odpowiedz
@luckylukk: imo lepszy progresywny podatek pcc od zakupu a nie posiadania.
Masz już 2 mieszkanie a chcesz 3? spoko, zapłać dodatkowe 10% od transakcji.
Nie karajmy ludzi, których pieniądze przeznaczone na zakup były opodatkowane 10x razy
  • Odpowiedz
ie wrzuciłeś żadnej o


@Nie_bede_mial_zony: https://www.olx.pl/d/oferta/mieszkanie-na-sprzedaz-w-bartoszycach-CID3-IDVfS5m.html Obsługa OLX taka skomplikowana...

jak większość z tych 20%


@Nie_bede_mial_zony: Nie wiem jak teraz, ale w latach ok 2007 mieszkałem w rejonach podgranicznych. Ludzie wyciągali po 5 - 6 tys na ropie i fajkach, wcześniej było jeszcze lepiej. A minimalna wówczas to poniżej 1000 była. Do tego wszyscy handalrze łupili zasiłki, bo się należały - w końcu żadnego dochodu nie mieli. Ale, że pod
  • Odpowiedz
No dobra, ale tam nie ma żadnych ciekawych terenów


@Nie_bede_mial_zony: Masz wybór - albo 700 000 za mikroapartament, albo 65 000 za dwustuletnie mieszkanie z duszą, wśród szczerych ludzi, w zasięgu ruskiej artylerii.

O tych milionerach to nie ja pisałem - ktoś tu twierdził, że nawet w powiatowym posiadacz kawalerki za 70 000 to milioner.
  • Odpowiedz
@ElMatadore:

lepszy pomysł ma Mentzen, brak Belki na obligacjach, inaczej niweluję to stopę wolną od ryzyka i zachęca do inwestycji w aktywa, czyli w tym kraju - w nieruchomości


A po wyborach powie że to żart...
  • Odpowiedz
@Nie_bede_mial_zony: szczerze, to jakos nie mysle o tym. Uwazam, ze w dobie internetu prawie w kazdym rejonie polski conajmniej średnio kumaty czlowiek sobie poradzi. Jak nie ma ogłoszeń o prace, to otworzy wlasna dzialalnosc, jest to często latwiejsze niz w duzym miescie dzieki mniejszym kosztom. Ostatnio klient z Podlasia, 20km od Bialegostoku kupowal ode mnie urzadzenie za prawie 100k netto ¯\(ツ)/¯. Sam tez korzystam z uslug czlowieka z totalnego #!$%@?, 40
  • Odpowiedz
  • 0
@analboss: słabe, bo ci goście co kupują sobie 5 mieszkanie mają w dupie czy ono będzie 10% więcej kosztować, zwłaszcza jak sobie odbiją to później na przetrzymaniu pustego mieszkania i czekania aż jego cena wzrośnie
  • Odpowiedz
Nie wiem jak teraz, ale w latach ok 2007 mieszkałem w rejonach podgranicznych. Ludzie wyciągali po 5 - 6 tys na ropie i fajkach, wcześniej było jeszcze lepiej. A minimalna wówczas to poniżej 1000 była. Do tego wszyscy handalrze łupili zasiłki, bo się należały - w końcu żadnego dochodu nie mieli. Ale, że pod MOPS nowiutkim 10-letnim passatem kombi z rozdmuchanym zbiornikiem podjeżdżali - to inna sprawa.


@7160: no tak, pomysł
  • Odpowiedz
@Nie_bede_mial_zony: Podpowiem - za 65 tys luksusów nie kupisz. Pokazuje tylko, że mieszkania nie są po 700 000. Możesz posiadać 4 mieszkania i byc biedniejszy od posiadacza jednego. Dlatego podatek katastralny nie jest szczególnie sprawiedliwy. To kolejny cios w ludzi pracowitych i oszczędnych.

Bardziej sprawiedliwy byłby pogłówny, przy płaceniu za to, z czego się korzysta. Likwidacja socjalu.

pomysł na życie


@Nie_bede_mial_zony: Tak, wielu zbiło niewyobrażalne majątki (jeśli zaczynali w latach
  • Odpowiedz
@7160: ale to nie jest pomysł na życie dla 20 kilku latka :) Ta cena świadczy tylko o tym, że tam nie ma pracy i perspektyw. To oczywiscie idealna opcja dla nerda singla na pracy zdalnej bo ma coś taniej o 80%, ale życie nie jest czarno-białe i życie w jakiejś menelowni tylko dlatego, bo zaoszczędzę nie zawsze oznacza życie.
  • Odpowiedz
@Nie_bede_mial_zony: No to już twój wybór. Jeśli jest tak, jak piszą tu obecni - że mieszkanie to pierwsza potrzeba i bez mieszkania umrą - niech se kupią. Jak nie chcą - znaczy się, że jednak lepiej wynając w Warszawie.

Natomiast chyba przyznasz - że jeśli państwo powinno się wtrącać - to tu ma pole do popisu. Po co lokować jakieś montownie, fabryki smrodu pod Wrocławiem, zajmować cenną ziemię, zabierać lepsze mieszkania
  • Odpowiedz
@Nie_bede_mial_zony: moj klient zajmowal sie szeroko pojętą naprawą samochodow, zaczynal u siebie w szopie. Pan z #!$%@? serwisuje specjalistyczne urzadzenia - wystarczyła mu wiedza, nie musial w to inwestowac wiekszych pieniedzy.
Każdą dzialalnosc zdalną albo taką w ktorej klienci są z losowych rejonów(na zadupiu moze byc ich malo) łatwiej zacząć gdzieś gdzie są niskie koszty. No moze pomijajac to, ze jest mało specjalistów do zatrudnienia.

Nie będę sie upierał, ze #!$%@?>warszawa,
  • Odpowiedz
  • 4
@luckylukk nic mnie tak nie śmieszy jak wykopki które piszą, że katastralny olaboga jak tak można, zło niesamowite. Wychodzi na to, że co drugi tutaj to albo Kuba Midel 2.0 albo człowiek żyjący marzeniami i wierny fan konfederacji. Realnie pewnie 3/4 komentujących nie ma nawet własnego mieszkania ale oburza ich podatek katastralny, bo myślą, że dorobią się więcej niż 4 mieszkań na własność przez całe życie xD
  • Odpowiedz
@Nie_bede_mial_zony: Bilet dla samotnej matki z Wrocławie pewnie za 50 zł się kupi. We Wrocławiu musisz jej dać mieszkanie za min 500 000. W Bartoszycach to za 65 000 spełnia wymagania. Matematykę pozostawiam tobie.
  • Odpowiedz