Wpis z mikrobloga

Nie ma fajnych samochodów, a dokładniej fajnych egzemplarzy sztuk używanych. Szukam czegoś żwawego, poręcznego, ale nie tęczowego (żadne Mini Coopery) do 40k i jak na lekarstwo. Zrezygnowałem już nawet z rozsądnego spalania, niech pije, jeśli potrzebuje, dalej nic.

Zadziwia mnie uwielbienie Polactwa do samochodów kombi. Z dwoja złego lepsze są już te crossovery. Jak można mieć frajdę z jeżdżenia takim jamnikiem-karawanem? Najlepiej od razu czarny kupić i zasłonki w oknach wstawić.
(°°

#samochody #motoryzacja #zalesie
Antibambino - Nie ma fajnych samochodów, a dokładniej fajnych egzemplarzy sztuk używa...

źródło: volkswagen-passat-b5-kombi-19tdi-vat-marza-lubartow-502755686

Pobierz
  • 97
@Vampurr serio serio ( ͡º ͜ʖ͡º) może szkarada ale to kwestia gustu. Ten zestaw który wymieniłem z poliftowym 1.8t po programie , quattro I manualu w sedanie , naprawdę daje frajde z jazdy . Koszty napraw i eksploatacji są śmiesznie niskie w porównaniu z nowszymi audi , a komfort i jakość wykonania wg mnie o wiele lepsze . Ten akurat zestaw który wymieniłem to już trochę biały
@Antibambino: Ja za 37k kupiłem w styczniu Fiestę MK7 2016 1.0 EcoBoost ST-Line. Pierwszy właściciel, osoba prywatna, salon Polska. Przebieg udokumentowany niecałe 81kkm. Auto bez przygód, wszystkie elementy i mocowania oryginalne, lakier oryginalny bez szpachli, jedynie jakaś parkingowa obcierka przedniego spilera byłą (dość znacznie odstaje w tym modelu).
Zrobiłem tylko chipa na 150 kucy i lata jak szalony.
Myślałem nad autem za 40-60k, o ja #!$%@?, co się naogladałem szrotów, a nawet nie jestem jakimś ekspertem, więc jak ja widziałem, że jest źle, to musiało być serio źle xD

Mazdy, ople, fordy, kie, wszystko wyglądało tak, jakby do 3 lat trzeba było w nie włożyć drugie tyle kasy.

Ostatecznie stwierdziłem, że jak mam znowu szukać półmroku, wydawać kasę (i marnować czas) jeżdżąc po Polsce i robiąc 10 razy przegląd przed
w zasadzie kazdy suv o dlugosci


@WykopanyDzon: a to nie jest tak, że w SUVach wymiary mierzy się do roletki co z jednej storny nabija litraź, ale ogranicza pakowność, bo żeby zdobyć przestrzen musisz układac stosy?
Zadziwia mnie uwielbienie Polactwa do samochodów kombi. Z dwoja złego lepsze są już te crossovery. Jak można mieć frajdę z jeżdżenia takim jamnikiem-karawanem?


@Antibambino:

Bywają kombiaki, które naprawdę dają radę. Na przykład Volvo 850 R/T5-R, czy Alfa 159 SW.
w zasadzie kazdy suv o dlugosci tego mondeo bedzie mial taki bagaznik jak mondeo

mondeo v, dlugosc 4869 mm

488–1605 l (Kombi)


moje x5 dlugosc 4854 mm

Bagażnik 620/1750 l


@WykopanyDzon:

A na to wchodzi Volvo 745:

Długość 4750 mm
Bagażnik 2150 (czasami podają też 2250, ale to zapewne dla jakichś Polarów itp.) litrów.

I z grubsza pozamiatane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z innych antyków jeszcze Citroen