Wpis z mikrobloga

Nie ma fajnych samochodów, a dokładniej fajnych egzemplarzy sztuk używanych. Szukam czegoś żwawego, poręcznego, ale nie tęczowego (żadne Mini Coopery) do 40k i jak na lekarstwo. Zrezygnowałem już nawet z rozsądnego spalania, niech pije, jeśli potrzebuje, dalej nic.

Zadziwia mnie uwielbienie Polactwa do samochodów kombi. Z dwoja złego lepsze są już te crossovery. Jak można mieć frajdę z jeżdżenia takim jamnikiem-karawanem? Najlepiej od razu czarny kupić i zasłonki w oknach wstawić.
(°°

#samochody #motoryzacja #zalesie
Antibambino - Nie ma fajnych samochodów, a dokładniej fajnych egzemplarzy sztuk używa...

źródło: volkswagen-passat-b5-kombi-19tdi-vat-marza-lubartow-502755686

Pobierz
  • 97
@login_cwiczebny: Dla mnie to jest niepojęte, że auto rolnicze (tudzież użyteczności publicznej typu służba drogowa) stało się ikoną szpanu i pożądania przez co poniektórych. Przecież farmer wozi tym gnojowicę między polami siano czy inne zbiory z trudno dostępnych terenów. Amerykańskie gospodarstwa są zupełnie inne niż polskie, tam pola ciągną się kilometrami i panuje inny rodzaj gospodarki rolnej. Traktorem nie przewieziesz ładunku na takiej odległości. Po to właśnie jest wół roboczy.
@ToJestNiepojete: Ja sobie doskonale zdaję sprawę z przeznaczenia takich wozów. Ale jak ktoś ma małego siurka, to musi sobie kompensować to jakoś ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ale może kiedyś kupię sobie defendera, oczywiście jak będę miał gdzie go trzymać, wyremontuję, i będę jeździł na zloty, bo to nie jest auto na co
To dołóż więcej, albo kup coś niefajnego. O co w ogóle chodzi w tym poście, poza tym, że chcesz się wyżalić, że nie jesteś bogaty?


@szczyp1orek: Ale skąd wniosek, że nie jestem bogaty? Prawdopodobnie zarabiam więcej od ciebie. Stać mnie na nowe, ale nie potrzebuję nowego. Mój początkowy, ZAKŁADANY budżet wynosił 20-25k. Dołożyłem już do 30, 40, teraz oglądam do 50. Ile mam jeszcze dokładać? I po co? Po to, żeby
@login_cwiczebny: Gdzie znalazłeś to 25k? Tyle chciałem dać na początku, gdy jeszcze nie wiedziałem co się na rynku używek #!$%@?. W pierwszym wpisie jest kwota 40k, a więc mowa o samochodach ~45k do negocjacji.
Ale dam ci inny przykład. Mam 2 rowery, jeden 2022, drugi 2023, oba o łącznej wartości 46498 zł. Mam też trzeci, ale jego już nie liczę, bo jest z 2019 i kosztował tyko 6k. Różni ludzie mają
@Antibambino
Tez tak kiedys myslalem. Ale te samochody z silnikiem 2.0hdi zmienily moj poglad. Pierwszy kupilrm 2 lata temu w manualu (dla zony) choc ta marudzila ze jej sie nie podoba itp itd wiec mial byc dla mnie (wersja exclusive) za smieszne pieniadze 18k. Zona na tyle auto te pokochala, ze rok pozniej kupilem drugie dla siebie z tym samym silnikiem w automacie - poezja. Za te same smieszne pieniadze. W porownaniu
AntiAdzik - @Antibambino 
Tez tak kiedys myslalem. Ale te samochody z silnikiem 2.0hd...

źródło: temp_file8178076637401724845

Pobierz
  • 0
@Antibambino Sam nigdy nie miałem kombi, ale następny (o ile nie kupię z rodziny) mój samochód to będzie kombi. Hatchback = duży otwór załadunkowy, ale mały bagażnik. Sedan = duży bagażnik, ale płaski, mały otwór. Kombi = duży bagażnik, duży otwór załadunkowy. Jedynie, co jeszcze może z tym konkurować, to duży liftback (pokroju nowych Mondeo).
@Antibambino Nie kumam posiadania kombi, ale rozumiem chęć posiadania większego auta.
W kombi 90% czasu przewozi się powietrze, suv pod tym względem lepszy, lepiej wygląda, ma więcej miejsca niż standardowe auto w bagażniku.
Ja kupiłem ostatnio Renault Arkana, mam jedno dziecko i jest wystarczające dla trzy osobowej rodziny.