Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery

Czy ficzery nVidii są warte straty surowej wydajności względem AMD? Pytam bo mamy w kraju sytuację gdzie 7800XT kosztuje w zasadzie tyle samo co tańsze wersje RTX 4070, więc u nas ten argument "sto dolców mniej" tak przeciętnie funkcjonuje, prędzej to jest "100 zł mniej", a to już nie tak dużo.

No i RTX 4070 jest słabszy ogólnie, ale ma ficzery które już działają, a AMD dopiero ma szansę że może będą działać. I teraz się zastanawiam czy te dodatkowe bajery są w ogóle często używane, bo osobiście mam teraz AMD i nie używam FSR, bo w 1080p wygląda jak rozmazana sraka.
  • 45
@janciopan: No ja właśnie jestem trochę w dupie, bo mam potrzebę wymienić sprzęt a obecna generacja GPU to jakaś masakra a trzeba z tej hałdy gówna coś wysupłać tak żeby się nie dać wydymać (nadmiernie, bo wydymanie nastąpi i tak). Chociaż tyle że CPU są w dosyć dobrym punkcie więc jest szansa że za te dwa-trzy lata wystarczy wymienić GPU.
Popatrz na ostatnie premiery gier na UE4, twórcy gier co zaskakujące nie przejmują się za bardzo tym, że ich gry będę źle działać na średniej półce bo ostatnie premiery pokazały, że nowe gry potrafią źle chodzić już teraz nawet na topowych sprzętach.

są grywalne, też bym patrzył tylko na gry które odniosły sukces.
jet różnica źle chodzić a nie chodzić wcale + muszą robić gry tak aby na konsolach działały a one
FSR też działa + FSR3 ma mieć generację. bardzo wątpie w to, ze średnia sobie proadzi nawet z dlss z RT w wymagających grach. już sobie nie radzi w cyberpunku z trybem turbo Rt.


@10129: No FSR3 ma mieć generację, ale jeszcze pytanie brzmi jak dobrze to będzie działać. Niby na zamkniętych pokazach byli pod wrażeniem, ale jestem dość stary by pamiętać poprzednie 10 rewolucyjnych technologii od AMD, wszystkie zdechłe albo
@Khaine: zmieniłem nvidia na amd niedawno i teraz rozumiem, ze ten dlss to gownohajp. Idz s stronę surowej mocy. Chyba ze srasz kasa to 4080/4090 reszta kart nvidii to syf aktualnie.
@Khaine: jak chcesz gra w 2k daruj sobie amd, jak chcesz grać w 4K to 7900xt/xtx albo 4080. Każda z tych 3 kart ma swoje wady i zalety ale to minimum do 4K.

Nowe gry maja wymagania 15gb vram wiec sprawa jest prosta
jak chcesz gra w 2k daruj sobie amd


@bonus: Czemu? 7900 XT brzmi jak idealny do 2k na dobrym framerate. Patrząc po benchmarkach jest ~~20% szybszy od 7800XT, ale przy tym około 30-40% droższy zależnie od wersji.
@bonus: od kiedy tak niby jest? Chyba że lubisz wyostrzony obraz to FSR będzie "lepszy" ale niestety to gubi detale i często dodaje schodki.
Właśnie sprawdziłem i sorry ale DLSS 2 nadal lepiej ogarnia niż FSR2.2, zwłaszcza ruchome elementy obrazu.
No jak potrzebujesz 150fps to spoko.


@bonus: Wiesz, te 150 FPS to jest dzisiaj, a za rok?

Teraz liczę sobie to w zasadzie 7900 XT się opłaca dokładnie tak samo jak 7800 XT. W sensie jest liniowy przyrost ceny do wydajności. 7900XT jest 30% mocniejszy i jednocześnie 30% droższy. Perf/price (na polski rynek i obecne ceny) wychodzi tak samo. 7900 XT ciamka koło 50W więcej, no ale to chyba i tak
@Khaine: może uda ci się trafić niezła promke, Asus daje teraz cashback 350zl na 7900xt. Mi się udawało wyrwać za 3700 i jestem mega zadowolony. Zapas mocy jest kosmiczny po przesiadce z 3060ti
@Khaine: jeszcze niedawno dało się kupić Asus tuf 7900xt taniej niż sapphire. Sapphire to nie jest najlepsza ani tez najgorsza konstrukcja. Polowałyby na Asusa z cashback
@bonus: patrzyłem na techpowerup na najnowsze recki fsr 2.1 i 2.2 na obrazy ze sliderami dlss2 vs nowy fsr.
Moim zdaniem tylko osoby ze słabszym wzrokiem mogą chwalić FSR, DLSS działa delikatniej i jak ktoś ma wadę wzroku może to odczytać jako bardziej rozmazany obraz bo zwyczajnie nie widzi detali. Taka osoba może sobie włączyć 1440p natywne zamiast pchać się w 4k z upscalingiem bo prawdopodobnie nie zobaczy różnicy, zwłaszcza w