Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery

Czy ficzery nVidii są warte straty surowej wydajności względem AMD? Pytam bo mamy w kraju sytuację gdzie 7800XT kosztuje w zasadzie tyle samo co tańsze wersje RTX 4070, więc u nas ten argument "sto dolców mniej" tak przeciętnie funkcjonuje, prędzej to jest "100 zł mniej", a to już nie tak dużo.

No i RTX 4070 jest słabszy ogólnie, ale ma ficzery które już działają, a AMD dopiero ma szansę że może będą działać. I teraz się zastanawiam czy te dodatkowe bajery są w ogóle często używane, bo osobiście mam teraz AMD i nie używam FSR, bo w 1080p wygląda jak rozmazana sraka.
  • 45
patrząc na test Asus jest bardziej cichy do mnie bardziej przemawia niż nitro


@bonus: Jaki test? Bo właśnie szukałem i jak na lekarstwo tego o dziwo.
@bonus: Oglądałem to, generalnie Nitro+ jest mikroskopijnie gorszy jak już ...ale ma dużo światełek xD Lubię światełka.

Generalnie z tego co się doktoryzuję to 7900XT jest nawet zdolny do uciągnięcia RT na całkiem zadowalającym poziomie - raczej jako ciekawostka z mojej strony, bo nie wiem czy jestem w stanie realnie dostrzegać różnicę, ale jest w stanie w wielu grach na 1440p udźwignąć RT i mieć nadal 60+ FPS. Czyli można mu
@Khaine: mimo wszystko ja jestem zwolennikiem innego obozu, detale high i najlepiej natywna rozdzialka, zawsze lepsza niż dlss czy fsr. Dlatego wole surowa rozdzielczość a nie marketingowe rozwiązania pudrujace gowniane wyniki.
@bonus: No ale tak czy inaczej, 7900XT oraz 7900XTX mają dość mocy w RT aby dało się już tego używać. 7800XT nie. Jak tak patrzę to IMO faktycznie 7900XT albo wręcz 7900XTX są lepszym wyborem, pod warunkiem że się wyrwie w dobrej cenie. 7900XT idzie wyszarpać za 3600-3700, 7900XTX za np. 4300. No i jak się za tyle znajdzie to IMO perf/price wychodzi podobnie albo tak samo jako 7800XT, a mamy