Wpis z mikrobloga

trzymajcie się, dzisiaj byłem w kościele, za każdego z was się modliłem.
Wierzę że wyjdziecie z swoich problemów. Błogosławię każdego z Was w imię naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech łaska Ducha Św. stąpi na Ciebie i na twoją rodzinę i najbliższych. Niech Pan Ci błogosławi dzisiaj, jutro i na zawsze. Niech Maryja, Matka Boga i ludzi ma zawsze Ciebie w swojej opiece.

Dzisiaj mam myśl dla każdego z was:
twoje życie nie jest przypadkowe. Nawet jeśli zostałeś, byłaś poczęty bez miłości, pod wpływem pożądania, gwałtu, romansu, zdrady to wiedz, że Najwyższy pomimo tej złej intencji chce ci błogosławić i ma najlepszy plan na twoje życie. Jeśli nawet dzisiaj nie widzisz sensu życiu, wiedz że Pan ma dla Ciebie najlepszy plan i swoją wolę.

Iz 49,15-16 (stary testament, księga Izajasz)

Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie*. 16 Oto wyryłem cię na obu dłoniach, twe mury są ustawicznie przede Mną

słowo "niewiasta" możesz zastąpić każdą dalszą, bliską ci osobą która cię skrzywdziła i sprawiła że czujesz się źle i masz swoje problemy.

Bóg zna twój każdy krok, wie co robiłeś wczoraj, tydzień temu, zna to wszystko co ty zapomniałeś. Też zna to co się stanie jutro, pojutrze. Jego wszechmoc jest nieskończona a pamięć nieskończona.

Psalm 139 – Bóg wszystko przenika

Panie, przenikasz i znasz mnie,

Ty wiesz, kiedy siadam i wstaję.
Z daleka przenikasz moje zamysły,

widzisz moje działanie i mój spoczynek
i wszystkie moje drogi są Ci znane.

Nigdy się nie poddawaj, zawsze miej nadzieję, że jutro będzie lepiej, że dzisiaj jest dzień zmiany i chęci bycia dobrym i lepszym.

«Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11,28)

Jak dokładnie przeczytasz ewangelie to zobaczysz, że obcowanie z Jezusem przemienia życie i powoduje że każdy kto zaczyna wierzyć w Jego imię i wierzy w jego miłość, w jego wszechmoc, ufa jego miłości, doświadcza ogromnej mocy, tak że to co wcześniej bałby się robić, dzisiaj robi to z pełną mocą. Zobacz św. Piotra z rybaka w papieża. Tak samo jego kompani od łowienia ryb - św. Jakub, św. Jan - od rybaków do apostołów i głów lokalnych kościołów. Tak samo inni apostołowie - prości ludzie, tak samo św. Paweł. Po współczesnych jak s. Ravasi, do której mówił sam Bóg Ojciec i przekazał jej przesłanie jak bardzo kocha ludzkość.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Objawienia_Boga_Ojca

Ciesz się każdą chwilą i staraj się szukać dobra i czynić dobro.
Nie pozwól aby złe myśli tobą kierowały i sterowały. Odwracaj uwagę i szukaj zawsze pozytywnych myśli. Kieruj swoim życiem i staraj się aby uczucia nie kierowały twoim życiem ale abyś ty sam był reżyserem twoich myśli i je kontrolował.

Ty kierujesz samochodem czy moc silnika tobą kieruje?

Gdy otworzysz się na łaskę Bożą, na sakramenty, na bliskość z Bogiem, kościołem, modlitwą, zobaczysz, twoje życie pójdzie do przodu i znajdziesz w końcu sens życia.

Życzę każdemu z was dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Dzisiaj Chrystus zmartwychwstał XX wieków temu i ciągle jego moc działa w kościele i w świecie. Jezus jest obecny podczas każdej mszy św. Jest to "nauka z mocą", jak nazywali chrześcijaństwo poganie. Nawet poganie widzieli cuda i znaki i się dziwili co to za nauka.

Raz chciałem wam napisać o tej niedzieli i napiszę, niewiasty jak szły o poranku do grobu aby namaścić ciało Jezusa prawdopodobnie też nie wierzyły jak część z was że Jezus żyje. Martwiły się kto im odsunie kamień aby mogły namaścić ciało Jezusa. Jednak zastały grób pusty, straż, która została powalona, była nieprzytomna ale żywa. Spotkały aniołów i oni im powiedziały - Jezus żyje. Idźcie i powiedzcie to jego uczniom. Potem do grobu pobiegli św. Piotr i św. Jan. Jak św. Jan zobaczył pusty grób uwierzył że Jezus żyje i zmartwychwstał. Życzę wam właśnie tej żywej wiary że Jezus żyje pomimo naszych ludzkich ograniczeń poznawczych, naszych błędów poznawczych, naszych pseudofałszywych wyobrażeń o wierze, błędnych myśli. Jezus jest ponad naszym ludzkim, ułomnym myśleniem. Kocha każdego z nas najmocniej.

#depresja #przegryw #narkotykizawszespoko #alkoholizm #psychologia #religia #wiara #mirkomodlitwa
  • 14